تبلیغات کانال تلگرام

 تبلیغات کانال تلگرام

بعد از مطالب روش ایجاد کانال Telegram و آموزش تنظیمات کانال تلگرام ، نوبت به توضیح مزایای ایجاد کانال تلگرام می رسد. این مزایا زیاد است و برحسب فعالیت و هدف ما از ایجاد کانال، در صورت پیاده سازی صحیح می تواند، بسیار مفید باشد. این مزایا به این شرح هستند:

۱- معرفی فروشگاه، کالا و خدمات از طریق کانال تلگرام

در صورتی که صاحب #کسب و کاری هستید، کانالهای تلگرامی بستری مناسب برای معرفی، ارائه و فروش خدمات شما است. شما می توانید فروشگاه، کالاها و خدمات خود را معرفی کنید. به این ترتیب مشتریان شما در صورت انتخاب یکی از کالاها یا خدمات می توانند به صورت آنلاین(Online) یا حضوری به خرید محصول مورد نظر خود بپردازند.

امروزه با گسترش شهرها، ترافیک زیاد و مشغله های بی شمار، برای خیلی از مردم امکان مراجعه به تک تک فروشگاههای مختلف وجود ندارد. زیرا این کار مستلزم صرف وقت و هزینه زیادی است. آن ها ترجیح می دهند، در خانه یا محل کار خود بنشینند و با استفاده از اینترنت(Internet) و #شبکه های اجتماعی(Social Networks) از جمله تلگرام و کانال های آن به جستجو و خرید محصولات و خدمات مورد نظر خود بپردازند. به همین دلیل فروشگاههای اینترنتی(Online Stores) از جمله فروشگاههای تلگرامی(Telegram shops) با استقبال بی نظیر مردم مواجه شده اند. این کانالها توانسته اند موجب رونق کسب و کار فروشندگان و آسانی خرید و رضایت مشتریان شوند.

درگذشته مردم برای معرفی کسب و کار جدید نیازمند تبلیغات سنتی بودند. تبلیغات سنتی نظیر تبلیغات تلویزیونی، رادیویی و نصب بنر مسلما هزینه های زیادی را به همراه داشت. امروزه تنها با دسترسی به اینترنت می توان فروشگاه و کسب و کار خود را به دیگران معرفی کرد.

۲- اطلاع رسانی و اخبار تلگرام

کانالهای تلگرامی تنها به فروش محدود نمی شوند. اگر در زمینه های خبری و اطلاع رسانی فعالید، می توانید اخبار خود را بر روی این کانالها قرار دهید. در نتیجه با افزایش بازدید پست ها، به افزایش اعضا کانال تلگرام خود کمک کنید. بسیاری از کانالهای تلگرام به اطلاع رسانی های علمی، اجتماعی، پزشکی، ورزشی، حوادث و غیره می پردازند. مردم نیر میتوانند بدون پرداخت هزینه، از مطالب خبری روز مطلع شوند. از آنجا که استفاده از این کانالها برای مردم بسیار راحت و در دسترس است. در صورت ارائه اطلاعات و اخبار صحیح و مناسب می توانند، افزایش بازدید کانال تلگرام و در نتیجه افزایش اعضا تلگرام را در پی داشته باشند.

کسب درآمد از تلگرام

۳- کسب درامد از تلگرام بدون نیاز به داشتن فروشگاه

با وجود تلگرام دیگر نیازی نیست که حتما صاحب فروشگاه یا کسب و کاری باشید. بسیاری از مردم در خانه به تولید کالای خاصی می پردازند و از طریق کانال تلگرام خود، آنها را به دیگران معرفی و سپس به فروش میرسانند. بنابراین کانالهای تلگرامی بسیاری از انسان ها را از تاسیس فروشگاه و هزینه های زیاد آن بی نیاز میکنند.

۴- کسب درآمد از طریق تبلیغات کانال تلگرام

کسب درامد از تلگرام تنها به این موارد محدود نمی شود. شما میتوانید با ایجاد یک کانال با مطالب مفید در مورد یک موضوع خاص در زمینه های مختلف، افراد زیادی را به کانال خود جذب کنید. سپس با تبلیغاتی(Advertising) که روی این کانال انجام می دهید، درامد قابل توجهی کسب کنید.

در این مطلب چند مورد از مزایای ایجاد کانال تلگرام را آموختیم. نکته بسیار مهم در تمام موارد ذکر شده این است، که تعداد اعضای کانال تلگرام شما میزان قابل توجهی باشد. وگرنه با تعداد مخاطبین کم نمیتوانید به خواسته های خود برسید.

مزایا و معایب کانال تلگرام چیست؟

معرفی کانال های معروف
تلگرام در نسخه جدید خود قابلیت ساخت کانال را اضافه کرده است که این نسخه هم از مزایا و معایبی برخوردار است. این روزها در اکثر گوشی های همراه و تبلت های ایرانی ها صفحه اجتماعی تلگرام حرف اول و آخر را می زند.

بعد از کوچ دسته جمعی مردم از شبکه های مختلف اجتماعی به این شبکه حالا دیگر عملا تلگرام پرطرفدار ترین شبکه ارتباطی مردم ایران لقب گرفته است.

این شبکه جدا از محاسنی که می تواند به منظور ارتباط دو یا چند جانبه داشته باشد دارای خطراتی هم هست و نکته قابل توجه این است که با پیشرفت فنی این شبکه اجتماعی و برخی تغییرات صورت گرفته درصد این خطرات که سبب سو استفاده برخی افراد هم شده، افزایش داشته است.

اما تلگرام در نسخه جدید خود قابلیت ساخت کانال را اضافه کرده است که این نسخه هم از مزایا و معایبی برخوردار است.

کانال های تلگرام(Telegram Channels) کاربردی مشابه گروه ها دارند با این تفاوت که در این نسخه تنها ادمین امکان ارسال مطلب دارد و اعضای کانال تنها می توانند از مطالب ارسال شده توسط ادمین استفاده کنند و دیگر خود قادر به ارسال مطالب مختلف در کانال نیستند.

یکی از مشکلات و معضلاتی که در گروه های تلگرام وجود داشت و همچنان دارد، این است که بعضی از اعضای گروه برای دیگر اعضاء به طرق مختلف، ایجاد مزاحمت می کردند اما در نسخه جدید، کانال های تلگرام با عدم نمایش اعضای کانال و یا ورود و خروج افراد این امنیت را برای اعضاء دیگر ایجاد کرده تا مورد آزار و اذیت قرار نگیرند.

به گونه ای مثلا یک شخص که عضو گروه است نمی تواند به صورت خصوصی مطلبی و یا نکته ای را با دیگر اعضا گروه در میان بگذارد.

اما یکی دیگر از نکات مثبت کانال در تلگرام عدم امکان افزودن ربات به گروه می باشد. در گروه ها گاها ربات هایی اضافه می شد که مطالب غیراخلاقی و شایعه و تبلیغات منتشر می کرد که بسیار آزار دهنده است، اما در کانال ها امکان اضافه شدن ربات وجود ندارد.

اما کانال تلگرام معضلاتی هم به همراه دارد، معضلی که همواره در شبکه های اجتماعی و ارتباط جمعی(social communication) وجود داشته است و آن هم سوء استفاده برخی افراد به طرق مختلف از این فضا بوده است.این سوء استفاده ها به نحوی است که افراد سودجو با راه اندازی صفحه های غیررسمی به نام افراد مشهور و شخصیت های مختلف، مشکلات فراوانی را برای آن ها اعم از پخش شایعه، اخبار دروغ و... می کردند.

حال با افتتاح کانال در تلگرام، این سوء استفاده ها وارد فاز جدیدی شده است و دغدغه و نگرانی های افراد مشهور هم بیشتر.

برخی از خبرگزاری ها و سایت های خبری

باشگاه خبرنگاران جوان

telegram.me/yjcnewschannel

خبرگزاری تسنیم

telegram.me/tasnimnewschanel

خبرگزاری مهر

telegram.me/mehragency

خبرگزاری نسیم

telegram.me/nasimonline

خبرگزاری ایسنا

telegram.me/isna94

روزنامه جام جم

telegram.me/jamejam_newspaper

رجا نیوز

telegram.me/rajanews_com

ورزش سه

telegram.me/varzesh3_channel

حذف اکانت تلگرام توسط کاربران چقدر تاثیر منفی داشت ؟

خود بر و بچه های تلگرام هم شاید فکر نمی کردند که نرم افزاری که برای ارتباطاتان امن و در کَل کَل با دولت روسیه ساختند این چنین تبدیل به نرم افزاری پولساز و اقتصادی در کشور ما شود، اما ما از قدیم نشان داده ایم که نبوغ مان در حدی است که حتی رویاهای اجانب هم به ما نمی رسد و هرجا که پول باشد فعل خواستن را حتی با بیش تر از شش زمان فعلی دستور زبان فارسی می توانیم صرف کنیم.

درآمد
زمان چندان زیادی از ارائه قابلیت ساخت کانال توسط تلگرام و کانال داری نمی گذرد اما در همین زمان کوتاه، این حوزه به یکی از حوزه های پربازده اقتصادی تبدیل شده، اقتصادی که مالیات ندارد، هزینه تولیدش هم پایین است و فقط کافی است راه و رسمش را یاد بگیرید تا وارد این بازار پولساز شوید.

(Channel advertising)تبلیغات کانالی

شاید همه شما با این دست از تبلیغات رو به رو شده باشید یا حتی خودتان خواسته اید که به کانال های مختلف تلگرام تبلیغ بدهید. این کانال ها برای قیمت تبلیغات ساز و کار مشخصی ندارند به همین خاطر قیمت ها در بازار اختلاف زیادی دارد ولی 3 شاخص کلی وجود دارد که بر مبنای آن ها تبلیغ می گیرند.
البته برخی هم برمبنای تعداد روز تبلیغ می گیرند که تعدادشان بسیار نادر است، بعضی ها هم در کنار تعرفه هایشان امتیازات ویژه ای هم به تبلیغ دهنده می دهند از جمله این که تا نیم تا یک ساعت بعد از درج تبلیغشان روی آن پستی نمی گذارند و تخفیفات ویژه برای آن هایی که برای بیش از یک ساعت یا بیش از 10 هزار بازدید تبلیغ می دهند.
کم ترین میزان تبلیغ 2 هزار تومان برای یک هزار بازدید است و بیش ترین میزان، 10 هزار تومان برای هر یک هزار بازدید است. البته یک روش تبلیغات ساعتی هم هست که کم ترین میزانش ساعتی 6 هزار تومان است و ادمین ها در بیش ترین میزان برای تبلیغات ساعتی 100 هزار تومان دریافت می کنند.

افزایش تعداد کاربران کانال

در این روش در ازای مبلغ معینی به شما تعهد می دهند که تعداد کاربران(users) کانالتان را به صورت تضمینی بالا می برند اما درخصوص این که بمانند یا بروند هیچ گونه تضمینی وجود نداد و همه چیز به آن بستگی دارد که خود شما تا چه حد محتوای جذاب به آن ها ارائه دهید. کانال داران در کمینه دریافت شان به ازای هر یک کاربر 50 هزار تومان مطالبه می کنند و اگر تیغ شان خیلی ببرد، به ازای هر یک هزار بازدید 300 هزار تومان پول می گیرند.
به این نکته دقت کنید که رقم های پایین کاربرانتان را به شیوه تبادل با سایر کانال های پربازدید و معمولا با پست های فریب دهنده و دروغ به کانال شما می آورند که معمولا چندان هم ماندگار نیستند و سریع با کانالتان خداحافظی می کنند ولی رقم های بالاتر با ارسال پیام انبوه این کار را می کنند و از فریب هم در اکثر موارد خودداری می کنند که همین باعث جذب مخاطبان ماندگارتری می شود.


خرید و فروش URL


شاید برایتان عجیب باشد اما URLهای خوش دست و قشنگ مثل دامین های اینترنتی در تلگرام خرید و فروش می شود. یعنی آدرس کانال خوب هم مشتری خودش را دارد ولی این یکی ساز و کار مشخصی ندارد. آن طور که فعالان این حوزه به ما گفتند بیش ترین مبلغی که در این زمینه تا به حال رد و بدل شده و علنی هم شده است، مبلغ 5 میلیون تومان بوده است.

نرم افزارهای ارسال انبوه

اگر دوست ندارید که تبلیغات کانال تان را به دیگران بسپارید و خودتان مستقیم وارد تبلیغات شوید دو راه دارید، یکی این که از طریق پنل های ارسال انبوه پیام ارسال کنید که روش به صرفه ای نیست و خیلی گران تر در می آید یا این که خودتان یک نرم افزار ارسال انبوه تلگرامی بخرید و پیام انبوه ارسال کنید.
دقت داشته باشید که این نرم افزارها در اصل یک روبات هستند که برای کار با ان ها باید یک دستگاه رایانه با سخت افزار نسبتا خوب را فقط به این کار اختصاص دهید و در زمان ارسال هم باید رایانه رابه روبات بسپارید و بروید چون اجازه هیچ کار دیگری را به شما نمی دهد.
فقط خوب تحقیق کنید. این نرم افزارها گران هستند و علاوه بر گرانی برخی از آن ها مشکلات بسیاری از جمله بلاک کردن خط ها و... دارند که ممکن است شما را به ستوه آورد و اصلا برای مصرفی که شما مد نظرتان است اقتصادی نباشند و هر آن هم ممکن است تلگرام با شناسایی آن ها راه های ارسال پیام را به روی آن ها ببنند، پس بسیار در این زمینه دقت کنید. کم ترین میزان پولی که برای نرم افزارهای ارسال انبوه می گیرند 500 هزار تومان خرید و فروش می شوند که باید خیلی مواظب باشید و از فروشندگان مطمئن بخرید تا خط بلاک شده نخرید.

نرم افراز تلگرام یاب

یک نرم افزار ساده است که لیست شماره هایتان را واردش می کنید و خط هایی که تلگرام دارد را مشخص می کند، این نرم افزار هم یک روبات است و باید مطابق نرم افزارهای ارسال انبوه یک سیستم رایانه کلا در اختیارش قرار دهید، قیمت این نرم افزار در بازار اکنون بین 100 تا 350 هزار تومان است.

بانک شماره تلگرام

اگر به نرم افزارهای ارسال انبوه تلگرامی شماره هایی که مطمئنید تلگرام دارند را بدهید، این نرم افزارها با سرعت بیش تری کار می کنند پس عده ای هستند که در حال حاضر با دریافت مبلغی این شماره ها را به شما می فروشند.
قیمت شماره در پایتخت به صورت منطقه ای، با توجه به کد شماره، با جداسازی ایرانسلی ها، همراه اولی ها، رایتلی ها و مشترکان دائمی و اعتبار بین 2 میلیون و 500 تا 4 میلیون تومان است.
در سایر کلان شهرها هم بسته به تعداد شماره های تلگرامی بین 500 تا یک میلیون و 500 هزار تومان خرید و فروش می شوند تفکیک هم در این بخش فقط بین همراه اولی های ثابت، همراه اولی های اعتباری و ایرانسلی ها صورت گرفته است. شماره درهم، تلگرامی و غیرتلگرامی هم به ازای هر 2 میلیون شماره باید 1 میلیون تومان سرکیسه را شل کنید.
اثر حذف تلگرام در تبلیفات ؟
حذف اکانت های تلگرامی(Telegram accounts) تقریبا ضرر و زیان بالایی را برای این تبلیفات دهندگان به ارمفان نیاورد زیرا با فیلتر شدن این شبکه مجازی عده ای زیادی از این برنامه کوچ نکردند و بخاطر کارایی و کیفیت فوق العاده هنوز هم کسب و کار در این برنامه رونق دارد.
دراین مقاله، ما راجب انواع کسب درآمد در تلگرام، تبلیغات در تلگرام و راه های موفقیت در آن را گفتیم.امیدوارم که توانسته باشیم تمام فوت وفن های آن را برایتان جا انداخته باشیم که بفهمید کسب درآمد از شبکه های اجتماعی از جمله کسب درآمد از تلگرام اصلا کار سختی نیست. شما میتوانید بدون داشتن سرمایه اولیه، کسب وکار خود را راه بیاندازید.
علاوه بر تلگرام، کسب درآمد از اینستاگرام هم به کار مهم و حرفه ای تبدیل شده است. افراد حرفه ای در اینستاگرام برای کسب درآمد پیج تجاری راه اندازی میکنند.

نظر کاربران