گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا

امروزه گل آپارتمانی سانسوریا به دلیل مقاومت خوبی که دارد محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است و در خوش بینانه ترین حالت هر فردی در خانه خود یک گلدان سانسوریا را دارد. تیم ردکلاک در این مقاله قصد دارد شما را با انواع گل سانسوریا و روش نگهداری آن آشنا کند. اگر شما از دسته عاشقان گل و گیاه هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید و نظرات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

معرفی گیاه آپارتمانی سانسوریا

معرفی

همان طور که در ابتدا گفتیم سانسوریا گیاه بسیار مقاومی است که جالب است بدانید اسم دیگر گل سانسوریا زبان مادرشوهر است .حال به چه دلیل به این گیاه زبان مادرشوهر می گویند؟ نظر شما چیست؟

این گیاه به دلیل داشتن مقاومت خوب در هر شرایطی و همچنین داشتن برگ های بلند و تیز به زبان مادر شوهر معرف است.

گیاه سانسوریا ،گیاهی بومی آفریقا است و همچنین یک گیاه خانگی رایج تصفیه هوا است و ذرات مضر هوا را به مولکول های بی ضرر تبدیل می کند .جالب است بدانید این گیاه در یک گلدان کوچک هم می تواند رشد کند چون در فضای کوچک ریزوم ها فشرده هستند و ساقه های زیر زمینی به هم نزدیک ترند. همین موضوع باعث می شود که این گیاه سریع تر رشد کند.

باید دراین قسمت به نکته ایی توجه کرد ،درست است که می گوییم این گیاه ،گیاه مقاومی است ولی این گیاه نیز مانند بقیه گیاه های آپارتمانی به آبیاری مناسب و مراقبت احتیاج دارد.

مطلب پیشنهادی:مراقبت از سانسوریا(کلیک کنید)

سانسوریا نماد چیست؟

سانسوریا

جالب است بدانید این گیاه به دلیل مقاومت بالا در برابر گرما و کم آبی می تواند نماد پاکی و پشتکار باشد .شاید تا به اکنون برای شما پیش آمده باشد که قصد بردن هدیه برای شخصی را دارید و در هزارتو گیر افتاده اید در این شرایط بهترین هدیه می تواند اهدا گیاهی به او بر اساس شخصیتش باشد .اگر شخص موردنظر شما پشتکار زیادی در کارهایش دارد شما می توانید با سانسوریا او را خوشحال کنید.

حتما مطالعه کنید: مقاله نماد هر گیاه را از دست ندهید .

پیشنهادی:برای خرید گل سانسوریا از ایکیا کلیک کنید.

انواع سانسوریا

سانسوریا دارای 60 نوع گیاهی است که دارای اشکال مختلفی است در این قسمت قصد داریم شما را با انواع گیاهان سانسوریا آشنا کنیم .پس با ما همراه باشید.

گل سانسوریا شمشیری

اسم علمی این گیاه Sansevieria trifasciata می باشد. این گونه مورد نظر بومی غرب آفریقا بوده و ارتفاع آن درحدود ۴۵ سانتی متر ودر شرایط مناسب تا حدود یک متر می رسد .برگهای این گیاه مستقیم و شمشیری شکل هستند. برگها سبز تیره بوده، رگه های نوار مانند عرضی خاکستری دارند.در نوع ابلق این گیاه زینتی ، برگ ها مخلوطی ازسبز در متن و زرد در کناره ها هستند .

سانسوریا

سانسوریا پا کوتاه

همان طور که از اسمش پیدا است این گیاه دارای ارتفاع کم تری است و به همان صورت رشد می کند .این گیاه نیز در دو نوع سبز ابلق موجود است .این گیاه به دلیل ارتفاع و ابعاد کم تر نسبت به بقیه دارای مجبوبیت بیش تری هستند.

سانسوریا

سانسوریا لوله ای:

نوع لوله ای سانسوریا برگهایی شبیه یک لوله کشیده دارد. این گونه نیاز به نور متوسط و خوب دارد. قطر برگها در بهترین حالت به 3 سانتی متر میرسد و تا حدود 50 سانتی متر نیز رشد میکند از آنجایی که سانسوریا لوله ای وارداتی است و گیاه کاملی نیست، شرایط نگهداری آن همچون قلمه گیاه است.

سانسوریا

گل سانسوریا مهتابی:

این گونه با سایر سانسوریاهای معرفی شده تفاوتهای بسیاری دارد. برگهای پهن و بلند این گونه دارای ترکیب رنگی سبز روشن، خاکستری و نقره ای است که جلوه خاصی به این گیاه بخشیده است. با این حال شرایط نگهداری آن مشابه سایر مدلهای سانسوریا ساده و بدون دردسر است.

سانسوریا

سانسوریا باله نهنگی:

این گیاه نیز با برگ های پهن خود معروف شده است و این گونه گیاه سانسوریا نیز به نور کامل احتیاج دارند و با داشتن شرایط مساعد تا 1/5متر می تواند رشد کند.

پیشنهاد ما:درباره ی انواع گونه های سانسوریا بیش تر مطالعه کنید.

سانسوریا

خواص باورنکردنی گیاه سانسوریا

1. سانسوریا یک دستگاه تصویه هوا قابل حمل

سانسوریا را می توان یگ دستگاه تصویه هوا طبیعی دانست .طبق آزمایشات مختلف و مطالعات مشخص شده است که سانسوریا به طور مداوم می تواند عناصر مضر محیط را بگیرد و آن را به مولکول های بی ضرر تبدیل کند .می توان به طور قطعی گفت افرادی که دارای شغل هایی هستند که باعث آلودگی زیادی اطرافشان می شود می توانند با داشتن چند سانسوریا در اطراف خود میزان آلودگی محیط کار خود را کاهش دهند.

سانسوریا

سانسوریا یک دستگاه اکسیژن ساز

یکی از ویژگی های جالب گیاه سانسوریا شمشیری در شب، تبدیل حجم زیادی از دی اکسید کربن هوا به اکسیژن است و همین عامل این گیاه را به گزینه ای مناسب برای اتاق خواب تبدیل کرده است. اکسیژن سازی سانسوریا در یک اتاق به اندازه ای است که حتی در صورت نبود جریان هوا در اتاق نیز می توانید با داشتن 6 الی 8 گیاه سانسوریا ( برای هر فرد ) به راحتی تنفس کنید. این درحالیست که اکثر گیاهان در طول روز با عمل فتوسنتز اکسیژن را جذب کرده و شب دی اکسید کربن را دفع می کنند. این ویژگی سانسوریا کاملا علمی است.

سانسوریا

آیا گل سانسوریا گل می دهد؟

گل های سانسوریا، طیف رنگی سبز تا سفید را ازخود نشان می دهند. گرده افشانی آنها توسط پروانه ها انجام می شود. البته عموما سانسوریا گل های زیادی تولید نمی کند. شاید فقط تعداد خیلی کمی شکوفه روی ساقه های آن رشد کند. ولی در عوض ریزوم های کوچکی را در اطراف خود رشد می دهد که پس از گذشت زمان به سانسوریاهای زیبایی تبدیل می شوند.

گل

علت زرد شدن برگ های سانسوریا چیست؟

هنگامی که حس می کنید گیاه شما در حال زرد شدن است ابتدا باید برگ های زرد آن را جدا کنید سپس برنامه آبیاری آن را عوض کنید به دلیل این که زرد شدن گیاه سانسوریا را می توان کم آبی دانست .درست است که می گوییم سانسوریا گیاه مقاومی است ولی هنگامی که میبینید گیاه شما خاک خشکی دارد مخصوصا در فصل های گرم شروع به آبیاری آن کنید.

علت قهوه ایی شدن نوک برگ سانسوریا چیست؟

اگر نوک گیاه شما قهوه ایی رنگ شده است یعنی بیش از اندازه به گیاه خود آب داده اید .شما در این زمان باید از زیاده روی در آب دادن اجتناب کنید و بعد از آن خود گیاه سانسوریا خودش را ترمیم می کند و خود را به حالت قبل بر می گرداند.

علت زدگی و شکستگی گیاه سانسوریا چیست؟

اگر گیاه شما دارای زدگی و شکستگی شده است باید گیاه خود را از محل بازی کودکان و مکان هایی که دارای رفت آمد زیاد است دور کنید به این دلیل که سانسوریا دارای برگ های لطیف و حساسی دارد و یک برخورد به آنها می تواند شکستگی و زدگی را روی گیاه شما ایجاد کند.

حتما بخوانید:مشکلات سانسوریا خود را حل کنید.(اینجا)

در این مقاله قصد داشتیم شما مخاطبین عزیز را با گل سانسوریا و انواع آن آشنا کنیم تا بتوانید این گیاه را به عنوان یک دستگاه تصویه و اکسیژن ساز نگاه کنید .شما می توانید به راحتی گل سانسوریا به دلیل مقاومت زیاد انتخاب کنید و بدون هیچ نگرانی در آپارتمان خود از آن مراقبت کنید .ممنون از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید.


نظر کاربران