گیاهان تابستانی

گیاهان تابستانی

در این روزهای گرم تابستانی که هنگام شب نسیم ملایمی همراه آن است بسیاری از علاقه مندان به گل و گیاه برای این روزهای تابستانی لیست بالا بندی برای کاشتن گل های تابستانی خود تهیه کرده اند .تیم تولید محتوا ردکلاک در این مقاله قصد دارد شما را با گل و گیاه های تابستانی اشنا کند پس با ما همراه باشید.

گیاهان مقاوم برای فصل تابستان

گل

فصل تابستان را همگی با شربت های خنک سکنجبین به یاد دارند. تصور کنید شربتی به دست دارید که از شدت خنکی، روی لیوان قطراتی ایجاد شده است در آن حالت به باغچه کوچک خود نگاه می کنید و چشمانتان را می بیندید و خدا را بابت این همه زیبایی شکر می کنید.

هر فصلی گیاهان خاصی را به خود اختصاص داده است از آن جایی که تابستان یکی از سخت ترین فصل ها برای مراقبت و نگهداری گیاهان است پس باید گل هایی را متناسب با این فصل انتخاب کرد. تا به راحتی بتوان به مراقبت آنها پرداخت و حس و حال خوبی را دریافت کرد.

حتما بخوانید: با30 گیاه برتر گل تابستانی آشنا شوید(کلیک کنید)

تابستان فصل کاشت چه گلی است؟

در این قسمت شما را با انواع گل و گیاه های تابستانی آشنا کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید

گل آستر(ستاره ایی)

گل

گل آستر از واژه یونانی astron گرفته شده است که یک نمونه زیبا و خوش رنگ از گیاهان گل دار است که بسیار دیگرن را به خود جذب می کند .جالب است بدانید تاکنون 180 گونه از این گیاه در سراسر جهان کشف شده است که بیش تر آنها در منطقه اوراسیا می باشد .

شما می توانید این نوع گیاه را در انواع فصل ها نگهداری کنید ولی بهتر است در تابستان به سراغ آن بروید .به نظر شما چرا به گل آستر، گل ستاره ایی می گویند؟نظر شما چیست؟

گل های این گل به شکل ستاره های درخشان در آسمان است ،جالب است بدانید که شما بارها این دسته ازگل ها را در فضای سبز پارک ها به وفوور دیده اید

گل نیلوفر پیچ

گل

نسیم ملایمی صورتت را نوازش می کند قدم هایت را بلند تر می کنی و در حیاط قدم برمیداری جلوتر می روی گل های نیلوفر پیچ به رنگ آبی حیاط را مزین کرده است .با خود فکر میکنی که چه قدر این گل های رونده می تواند زیبایی و حس خوب را به تو القا کند.آیا تا به اکنون گل نیلوفر پیچ را دیده اید یا اطلاعاتی درباره آن دارید؟

گل نیلوفر رشد بسیار سریعی دارد این گل در یک فصل می تواند حدودا 4/5 متر رشد کند جالب است بدانید گل دهی این دسته از گل ها در فصل تابستان شروع می شود و تا اوایل پاییز ادامه دارد .ما در این مقاله گل نیلوفر پیچ را در دسته گل های تابستانی قرار داده ایم به این دلیل که گل نیلوفر یک گیاه مقاوم است و به مراقب های چندانی احتیاج ندارد .

گل های نیلوفر را می توان به راحتی به انسان تشبیه کرد به گونه ایی که صبح به هنگام طلوع آفتاب گل های زیبایش را باز می کند تا طلوع خورشید را از دست ندهد و سپس در حوالی غروب گل های خود را می بندد تا برای فردایی بهتر بیدار شود .

پیشنهاد ما: در مورد اصول کاشت و تکثیر گل نیلوفر پیچ بیش تر بخوانید.

گل کاغذی

گل

گل های کاغذی بی بو هستند و در مناطق چهار فصل این گل را در دسته گیاه های تابستانی قرار می دهند .این گل ها را می توان بیش تر در رنگ های قرمز و سرخابی دید و به دلیل رشد بالای این گیاه و بالارونده بودن آن محبوبیت زیادی در بین گل های باغچه ایی دارد به دلیل اینکه می تواند به راحتی یه قسمت از باغچه شما را در مدت کم پر از گل کند و زیبایی باغچه کوچک شما را دو چندان کند.

حتما بخوانید: مقاله نکات مهم نگهداری گل کاغذی را از دست ندهید.(مطالعه کنید)

حسن یوسف

حسن

یکی از گل هایی که می توان به طور قطع گفت عاشق نور خورشید است حسن یوسف است .فقط کافی است یک روز این گل را از نور خورشید به دور کنید تا عشق آن را به نور متوجه شوید .

شما عاشقان گل و گیاه می توانید در فصل تابستان بدون هیچ نگرانی از حسن یوسف در باغچه خود استفاده کنید و این گل به دلیل ترکیب رنگی بسیار زیبا می تواند چشمان هر کسی را به خود خیره کند .

قلمه زنی حسن یوسف

قلمه زنی این گل بسیار راحت است و شما می توانید فقط از یک گلدان از این گل دور و اطراف خود را پر از حسن و یوسف کنید فقط کافی است ساقه را از قسمت زیرین برگ جدا کنید و در لیوان آب قرار دهید. پس از چند هفته، ریشه های جدید آن نمایان می شوند.

پیشنهاد ما: برای آشنایی با روش های قلمه زنی حسن یوسف کلیک کنید.

گل کوکب

گل

کوکب یکی از گل های معروف و محبوب در فصل تابستان است که در رنگ های متنوعی می توان آن را مشاهده کرد . گل کوکب را به عنوان یک گل چند ساله و دارای ریشه ی سطحی و همچنین یک گل بیرونی می شناسند که از یک پیاز قهوه ای رنگ دو ساله و در فصل بهار می روید. این گل های رنگارنگ خاردار، به طور معمول از اواسط تابستان تا اولین سرما، گل می دهند. در حالی که گل های بسیاری از دیگر گیاهان در این موقع از سال در حال پژمرده شدن هستند. این گل ها تنوع زیادی در رنگ و حتی اندازه دارند که از گل های غول پیکر ۲۵ سانتی متری شروع شده و تا گل های منگوله ای با اندازه ۵ سانتی متر ادامه می یابد. بیشتر انواع این گیاهان بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی متر قد می کشند.

با اینکه این گل ها برای مناطق گرمسیری و مرطوب، مناسب نیستند، اما می توانند به تمام باغ های آفتاب گیر، برای حداقل ۱۲۰ روز (فصل تابستان)، زینت ببخشند. کوکب در آب و هوای خنک و مرطوب حاشیه ی اقیانوس اطلس رشد می کند. در این نواحی گل های کوکب تا ۳ سانتی متر درشت تر و دارای ریشه های عمیق تری هستند.

دلفینیوم

گل

گل زبان در قفا با نام علمی DELPHINIUM AJACIS بومی اروپای جنوبی و مدیترانه دارای ۲۵۰ گونه است که شامل گیاهان یک ساله مقاوم و نیز چندساله علفی است.

زبان در قفا به عنوان گل بریدنی استفاده می شود. عمر گل دلفنیوم شاخه بریده پس از برداشت و قرار دادن در آب طولانی و گاهی به بیش از دو هفته می رسد.گل زبان در قفا یک گل محبوب در بین باغبانان است که به صورت خوشه ای رشد می کند و در تابستان گل هایی به رنگ آبی، صورتی، بنفش و سفید می دهد.

مطلب پیشنهادی:درباره ی گل دلفینیوم و رشد آن بیش تر بدانید(کلیک کنید)

در این قسمت قصد داریم به چند سوال مهم درباره آبیاری گیاهان در تابستان بپردازیم پس با ما همراه باشید.

آیا گیاهان در تابستان بیش تر تشنه می شوند؟

به آبیاری گیاهان دقت کنید. فصل تابستان به علت گرم بودن هوا خاک گیاهان به سرعت خشک می شود و گیاهان تشنه می شوند. خاک گیاهان خود را برسی کنید که اگرنیاز بود آبیاری کنید. البته باید به نکته ایی نیز توجه کنید که فکر نکنید آبیاری بیش از اندازه گیاهان حال آن ها را بهتر می کند و شاید در یه سری از شرایط باعث گندیده شدن ریشه آن شود پس در آبیاری از افراط بپرهیزید.

تشنگی

بهترین زمان برای آبیاری گیاهان در تابستان

شاید برای شما این سوال پیش آمده است که بهترین زمان برای آبیاری گیاهان در فصل تابستان چه زمانی است؟

خیلی ها بر این باورند که آبیاری گیاهان باید در دو نوبت صبح و شب انجام شود این باور درست است اما بهتر است گیاهان را در تابستان دو مرتبه، یک بار در صبح و یک مرتبه در غروب آبیاری کرد به این دلیل که

در هنگام تاریکی هوا و در نبود نور خورشید آب راحت تر به زمین نفوض کرده و به ریشه گیاه میرسد چون در زمان آفتاب درصد زیادی از آب تبخیر میشود و آب کمتری به گیاه میرسد.

سخن آخر

تیم ردکلاک در این مقاله قصد داشت شما عزیزان را با فرارسیدن فصل گرم تابستان با گیاهان مقاومی آشنا کند تا بتوانید بدون هیچ نگرانی گیاهان زیبایی را در باغچه خود بکارید و زیبایی روز افزون آنها حس و حال خوبی را به شما منتقل کند ممنون از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.


نظر کاربران