کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت در ایران طی چند سال گذشته تا به امروز رشد چشمگیری داشته است. به طوری که #کسب درآمد اینترنتی(Make money online#) دغدغه خیلی از افراد جامعه شده است. همه ما می دانیم کسب درآمد از اینترنت در خانه هم امکان پذیر است و یکی از بهترین و راحت ترین کارهایی است که هر کسی می تواند از آن درآمد زایی داشته باشد. حتی با کسب و کار اینترنتی می توان به فکر کسب درآمد میلیونی هم بود.

یکی از منابع کسب در آمد اینترنتی با ایده های خلاقانه ساخت زیورآلات دست ساز است که شما می توانید آرا به راحتی بیاموزید. اگر چه دوره های فنی حرفه ای یا تحت نظارت آموزشگاه های فنی حرفه ای آموزش های پایه ای در زمینه #زیورآلات را ارائه می دهند اما شما می توانید با خلاقیت به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست پیدا کنید. ساخت انواع بدلیجات ، #دستبند زنانه، #دستبند مردانه حتی انگشتر می تواند در زمره زیورآلات دست ساز شما قرار بگیرد. زیورالات دست ساز انواع گوناگونی دارند و تکنیک ساخت هر کدام از این زیورالات متفاوت است. به طبع مواد اولیه و وسایل ساخت زیورالات دست ساز نیز مختص به همان می باشد.

width=500

زیورالات دست ساز مهره ای :

زیورالات دست ساز مهره ای شامل دستبند های دست ساز ، گردنبند های دست ساز و انگشترهای دست ساز می شوند که با سنگ و مهره ساخته می شوند .

در ساخت این بدلیجات دست ساز معمولا از نخ های زرگری و نخ دستبند بافی و مفتول و .... برای ردیف کردن سنگ و مهره در کنار هم استفاده می کنند. انواع سنگ ها و مهره ها مثل مروارید و کریستال و .... برای این کار به کار میروند.میتوان از انواع خرج کار ها برای تزئین زیورالات ساخته شده استفاده کرد. یکی از انواع مختلف نخ ها نخ های زرگری هستند به نخ های زرگری نخ دستبند یا نخ دستبندبافی گفته می شود. نخ های زرگری دارای ضخامت 1 میلی متری و فشرده هستند و وزن هر دوک نخ حدودا 50 گرم است نخ های زرگری برخلاف نخ های دمسه و کوبلن رشته رشته نیستند و بسیارفشرده می باشند ودارای سطحی براق اند از نخ هایزرگری برای نخ دستبند بافی با مهره و همچنین مکرومه بافی استفاده می شود . دستبندهای محبوب ؛ دستبند های دوستی نیز از بافتن نخ ها به هم شکل می گیرند چون نخ های معمولی و کاموا معمولا دارای پرز هستند و بعد از مدتی شکل ظاهری نامناسبی پیدا می کنند نخ های زرگری بهترین گزینه برای بافت دستبند های دوستی هستند.

این زیورالات میتوانند هم به صورت یکسره و کشی باشند هم میتوان از انواع گره ها در دو طرف انها استفاده کرد.در صورت استفاده از سنگ ها و مهره های مرغوب میتوان از انواع خرج کار های طلا و نقره برای این کار استفاده کرد.

زیورالات دست ساز مفتولی :

در این نوع از زیورالات دست ساز از مفتول های برنجی یا مسی و استیل با قطرهای مختلف استفاده می شود .هرکدام از قطرهای مفتول برای کاربرد خاصی استفاده میشود.از انواع ضخیم تر آنها برای شکل های پایه و قطرهای نازک تر را باید کاربردهایی مانند بافت و اتصال مفتول ها به هم استفاده میکنند.میتوان با کوبیدن مفتول های با مقطع دایره یا استفاده از چکش آنها را تبدیل به مفتول های با قطر مربع یا مستطیل کرد و شکل متفاوت تری از آنها را استفاده کرد.مدل آماده ی این نوع از مفتول ها نیز در بازار موجود هستند. مفتول توسط انواع انبر ها مثل دم باریک و سیم چین و دم گرد به شکل مورد نظر درمی آید و شکل خاصی به خود میگیرد.در نتیجه این هنر تنها بازی مفتول و انبر است.هرچقدر دقت و ظرافت در این کار بیشتر باشد شکل نهایی بهتری خواهیم داشت. از ترکیب سنگ و مهره نیز در کنار مفتول ها استفاده می شود.

زیورالات مکرومه بافی :

مکرومه بافی یک نوع دیگر از زیورالات دست ساز است که با استفاده از نخ های مکرومه و موم زده در ترکیب با مروارید و منجوق و سنگ و مهره ساخته می شود .پایه ی اصلی این هنر گره زدن است و شکل های نهایی با استفاده از انواع گره ها به دست می آید.هر چقدرتنوع گره های زده شده در این زیورالات بیشتر باشد با شکل های جدید تر و متنوع تری روبرو خواهیم شد.این نوع زیورالات اکثرا نیاز به قفل و بست در انتهای کار ندارند و دو سر کار با استفاده از نوع خاصی از گره ها به هم متصل میشوند.

زیورالات دست ساز منجوق بافی :

زیورالاتی که در آن ها از منجوق استفاده می شود و از ظرافت بالایی برخوردارند.میتوان از نخ نایلونی و نخ منجوق بافی و .... برای این کار استفاده کرد.همچنین از سوزن های مخصوص منجوق بافی که دارای انتها هستند استفاده میشوند.این سوزن ها باید دارای ضخامت کم باشند تا از داخل منجوق ها عبور کنند.این زیورالات با استفاده ازدست یا دستگاه و طبق الگو های دوخت خاصی ساخته میشوند.و به همین دلیل نیز نیاز به دقت و حوصله ی زیادی دارند.استفاده از منجوق های یکدست و هم اندازه و دارای بدنه ی صاف مانند منجوق میوکی برای اینکار مناسب تر است.

بعضی از دستبندهای منجوق بافی با دست و برخی دیگر با دستگاه مخصوص منجوق بافی صورت میگیرد.استفاده از دستگاه برای ساخت این زیورالات اصول متفاوتی با دوخت دستی دارد.اما بسیار سریع تر از کارهای دستی انجام میشود و

ابزار گوناگی در ساخت زیور آلات کاربرد دارند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود. انبر از ابزار ساخت زیورالات میتوان دم باریک ٬ دم گرد ٬ سیم چین و دم صاف را نام برد . تفاوت اصلی دم صاف با دم باریک در شیار های سطح داخلی آن میباشد. و کاربرد آن در شکل دادن به مفتول ، باز کردن حلقه اتصال و غیره می باشد. دم گرد و سیم چین نیز پرکاربرد ترین ابزار ساخت زیورالات میباشند که در کیفیت های متفاوتی عرضه میشوند. از سیم چین برای بریدن سیم و مفتول استفاده می کنند. از پنس ها هم برای جابه جایی اشیاء ریز و همچنین انتقال اشیاء تزیینی و گل های خشک در هنر زیور الات زرینی استفاده می کنند. از دریل ها و مته های مینیاتوری برای ایجاد سوراخ های ریز و ظریف استفاده می شود. کاربرد دریل های مینیاتوری بیشتر در زیور آلات رزینی و زیورآلاتی است که با خمیر فیمو ساخته می شود . بعد از خشک شدن رزین و خمیر پلیمری و سفت و سخت شدن آن می توان به وسیله دریل مینیاتوری سوراخی در سطح ان ایجاد کرد و زنجیر را از سوراخ آن عبور داد به دلیل تنوع بالا و گستردگی انواع خرج کار ها ، قفل و بست ها، حلقه ها ، زنجیر ها ، انواع سنگ ها و مهره ها ، رکاب های انگشتر ، عصای گوشوراه ، پلاک ها ، قاب ها و غیره و همچنین تنوعی که هر دسته به لحاظ جنس و رنگ دارند افرادیکه مشغول به ساخت زیورالات دست سازهستند برای تفکیک وسایل ساخت زیورالات به جعبه های مشبکی احتیاج دارند که امکان تفکیک داشته باشد و این جعبه ها در دو نوع پلاستیکی مسطح شبکه شبکه و کشویی به فروش می رسد. به دلیل سایز کوچکی که منجوق ها دارند نمی توان به راحتی سنگ ها و مهره ها ازآن ها برای ساخت زیور الات دست ساز استفاده کرد. البته سوزن های مخصوص باریک و بلندی به منظور عبور راحت تر منجوق ها در بازار موجود و روی سایت موجود است که برای ساخت زیورالاتی با یک ردیف منجوق کاربرد دارد. دستگاه های منجوق بافی این امکان را می دهند که بتوان از ترکیب جند ردیف منجوق در کنار هم استفاده کرد و یک طرح و نقشه ایجاد کرد کارکردن با این دستگاه ها آسان است و برای بافت منجوق با آن ها باید از الگو ها ی منجوق بافی پیروی نمود.میتوان برای تولید انبوه از این دستگاه ها استفاده کرد.

زیورآلات رزینی:

از جدیدترین نوع زیورالات میتوان به زیورالات رزینی اشاره کرد.این نوع زیورالات با استفاده از یک ماده دو جز ای به نام رزین(Resin) و هاردنر(Hardner) ساخته میشود.این دو ماده پس از مخلوط شدن سفت و بیرنگ میشوند و به همان حالتی که داخل قالب ریخته شده اند میمانند.از قالب های مختلف برنجی و سیایکونی(Siaconi) برای این کار میتوان استفاده کرد.از انواع رنگ های خمیری و ترنسپرنت و پودری و .... میتوان در ترکیب با رزین و برای خلق زیورالات استفاده کرد.اغلب برای مرکز این نوع زیورالات از گل خشک استفاده میشود.گاهی نیز از چوب در ترکیب با رزین برای ساخت این نوع زیورالات استفاده میشود. برخی از ابزار ساخت زیورالات در همه ی موارد فوق مشترک است.

استفاده از زیورآلات یکی از بهترین روش ها برای روح بخشیدن به پوشش و لباس است. چطور می توانیم با کمک یک تکه طلا یا گردنبند نقره ظاهر متفاوت و خاصی داشته باشیم؟

زیورآلات همیشه بخش جانبی و تزئینی پوشش به حساب می آیند اما اگر استفاده درست و به جای آن را ندانیم همه چیز در ظاهر ما به هم می ریزد. در واقع همیشه چیزهای زینتی بخش جانبی پوشش به حساب نمی آیند و می توانند همه چیز را متفاوت کنند.

زیبایی یک طلا در این است که تنها با یک تکه کوچک از آن بتوانید تغییر و تفاوت اساسی ایجاد کنید. راه آن هم ساده است؛ استفاده از چند تکه کوچک هماهنگ یا یک تکه بزرگ که متناسب با پوشش است. زیورآلات شکل ها و کیفیت های متفاوتی دارند و در رنگ ها، طراحی ها و اندازه های متفاوتی عرضه می شوند. یک تکه طلا یا هر زیورآلات دیگری می تواند یک پیراهن ساده را به یک لباس ویژه تبدیل کند. با استفاده از هر نوع زیور آلات شما می توانید مرکز توجه را در پوشش تان تغییر دهید. در هر صورت مهم است که چند راهکار اساسی را در استفاده از زیور آلات رعایت کنید.

کم کافی است

یک تکه برجسته می تواند کافی باشد. به همین دلیل اصلاً نیاز نیست که خودتان را در انواع و اقسام زیور آلات غرق کنید. بهتر است هر بار از یک تکه زینتی استفاده کنید اما اگر می خواهید از چند زیورآلات متفاوت استفاده کنید، باید بدانید که موقع استفاده از انگشتر و دستبند هر دو را از انواع بزرگ و براق انتخاب نکنید. همین طور گوشواره و دستبند نباید به یک اندازه بزرگ و برجسته باشند.

گوشواره های آویز با دستبندهای پهن و ورقه ای در کنار هم زیبا هستند و گردنبندهای بلند به همراه انگشترهایی از چند نوع سنگ رنگی عالی هستند. دقت کنید که انتخاب های شما باید با هم هماهنگ باشند. سعی کنید همیشه از یک جنس فلز استفاده کنید و از این نوع زیورآلات با لباس تکه دوزی یا طرح های چند رنگ استفاده نکنید.

گردنبندهای چند لایه یا چند پله هم اگر درست استفاده شوند بسیار زیبا هستند، فقط باید به این نکته هم توجه کنید که یک گردنبند چند لایه را نباید با زیورآلات دیگر استفاده کنید. اگر کمربند استفاده می کنید، گردنبند بلند نبندید.
ساده باشید

زیورآلات بزرگ باید با لباس های ساده استفاده شوند. یادتان باشد که شما می خواهید زیورآلاتتان دیده شود به همین دلیل باید آنها را درست با لباس هایتان هماهنگ کنید، یک پیراهن مشکی با یک یا دو تکه از زیورآلاتی که جلب توجه می کند مناسب است.همین طور شلوار جین و یک تاپ ساده سفید به همراه یک گردنبند رنگی براق و بزرگ زیباست. وقتی می خواهید از زیورآلات براق یا طلایی استفاده کنید، رنگ های خنثی را انتخاب کنید زیورآلات ساده با لباس های طرح دار مناسب تر است. با یک لباس نامناسب ممکن است توجه را از یک تکه طلا یا جواهر زیبا منحرف کنید.

گردنبند و اندازه یقه

در پوشیدن گردنبند باید به اندازه و مدل یقه لباس توجه کنید. یقه های باز، دکلته و هفت برای پوشیدن گردنبند مناسبتر هستند. اگر پیراهنتان یقه ای دارد که پشت گردن حلقه شده است و درست شبیه یک گردنبند است، پوشیدن یک گردنبند اضافه کار چندان جالبی نیست.

راهنمای استفاده از گوشواره
گوشواره های براق و برجسته زیبا هستند و احتمالاً نخستین چیزهایی هستند که مورد توجه دیگران قرار می گیرند. گوشواره ها باید با شکل صورت شما هماهنگ باشند. گوشواره ای انتخاب کنید که با شکل صورت و ویژگی های چهره شما متناسب باشد. به طول، رنگ و فرم گوشواره توجه کنید.

زمانی از گوشواره های سنگدار استفاده کنید که موهایتان رنگ براق دارد و خیلی بلند نیست. ما در اینجا درباره ایجاد تعادل و توازن حرف می زنیم، بنابراین اگر موهایتان فر یا مجعد است می توانید از گوشواره های بزرگ استفاده کنید. بهترین راه برای دیده شدن گوشواره این است که موهایتان را پشت گوش قرار دهید و همچنین به آرایش صورت توجه کنید تا با رنگ گوشواره هماهنگ باشد.

به دست ها توجه کنید
وقتی یک انگشتر بزرگ و برجسته به دست می کنید، بیشترین توجه را به سمت دستانتان می برید، همچنین توجه به ناخن هایتان نیز بیشتر می شود در نتیجه خوب است علاوه بر پوشیدن یک انگشتر زیبا به زیبایی ناخن و دست توجه کنید. مطمئن شوید که رنگ ناخن هایتان در تضاد با رنگ انگشترتان نباشد. همچنین انگشتر رنگی و برجسته را با طراحی های رنگارنگ ناخن نپوشید. این شاید برای یک نوجوان جالب باشد اما برای خانم بزرگسال مناسب نیست.

دست ها را زیبا کنید
النگوهای سری: گزینه خوب دیگری است. فقط به یادتان باشد که اگر می خواهید چند النگو را با هم استفاده کنید فقط یک دستتان را با النگو بپوشانید. بیشتر از شش تکه النگو در یک دست خیلی زیبا نیست. سعی کنید اغراق نکنید.

دستبندهای پهن و ورقه ای: وقتی که می خواهید یک تکه زینتی بسیار برجسته داشته باشید انتخاب مناسبی است. برای این کار خوب است که لباس هایی بدون آستین یا با آستین های کوتاه بپوشید تا دست هایتان پیدا باشد.

دنیای بدلیجات دست ساز دنیای گسترده ای است چون دنیای مهره ها و سنگ ها بسیار متنوع و پیچیده هست از بین این ها ساخت بدلیجات دست ساز با سنگ یکی از پرطرفدارترین زیورالات دست ساز هست چون سنگ ها هم به لحاظ زیبایی و هم رنگ و طبیعی بودن جلوه بهتری در دستبند های دست ساز و گردنبند های دست ساز ایجاد می کنند.

همه زیورالات دست ساز با مهره و سنگ و مروارید ساخته نمی شن بعضی از زیورالات از نخ ها بافته میشن مثل دستبند های دوستی که با کاموا بافته می شن ویا دستبند های مکرومه بافی و یا دستبند های منجوق بافی ، همچنین از بین زیورآلات دست ساز دستبند های چرم دست ساز هم طرفدرای زیادی دارن و همراه با پلاک های اسماء و یا اشکال مورد استفاده قرار می گیرن.

در هر صورت داشتن ایده های کارآفرینی می تواند به شما در صورت علاقه داشتن به #کسب درآمد اینترنتی(Make money online#) از طریق ساخت جواهرات دست ساز کمک کند. خلاقیت عنصر مهم هر #کسب و کاری است. بسیاری از دوستانی که در این زمینه فعال هستند به دنبال علاقه خود می توانند در #کسب درآمد از تلگرام(Telegram) و #کسب درآمد از اینستاگرام(Instagram) از طریق تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام اقدام کنند. بسیاری از آموزش های پایه را هم می توانید در اینترنت بیاموزید و با تلفیق آن با استعداد و خلاقیت به ایده های خلاقانه پولساز برسند.


نظر کاربران