کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین و بزرگترین شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر بوده و بسیاری از افراد از صاحبان برندها تا صاحبان کسب و کارهای کوچک در استراتژی های تجاری خود به بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام بسیار توجه می کنند.

کسب درآمد از اینستاگرام به یکی از بخش های اصلی و اساسی هر کسب و کار تبدیل شده است. اگر تاکنون از اینستاگرام برای کسب و کار و کسب درآمد استفاده نکرده اید، لازم است که یک تجدید نظر اساسی در رویه خود ایجاد کنید؛ زیرا آمار و ارقام در مورد درآمدزایی و کسب و کار در اینستاگرام، هر شخصی را شگفت زده می کند.

اینستاگرام یک کارخانه پول سازی واقعی است. بنابراین چرا من و شما کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی نکنیم؟ در صورتی که بتوانید به صورت هدفمند و صحیح در اینستاگرام فعالیت کنید، مطمئن باشید که درآمد خیره کننده ای از این شبکه اجتماعی کسب خواهید کرد.

width=383

پنج قدم برای کسب درآمد از اینستاگرام

یک حساب کاری در اینستاگرام ایجاد کنید

در اینستاگرام دو نوع حساب وجود دارد: حساب شخصی (Personal account) و حساب کاری (Business account).

در صورتی که قصد دارید کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید، بهتر است از حساب کاری استفاده کنید. برای انتخاب نام حساب خود، از نام برندی که دارید استفاده کنید. این کار به آگاهی مشتری از برند شما کمک می کند و همچنین باعث می شود که کاربران، علاقمندان و مشتریان فعلی بتوانند خیلی راحت شما را پیدا کنند. بعضی از مدیران کسب و کار، از حساب شخصی برای معرفی و فروش محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. توصیه می شود که این دسته از مدیران حساب شخصی خود را به حساب کاری تبدیل کنند.

یک استراتژی درجه یک برای حساب کاری خود تعریف کنید

تعریف و تعیین استراتژی، یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های کسب و کار در اینستاگرام است. با تعیین استراتژی در واقع تکلیف شما مشخص می شود که باید چه پست هایی را منتشر کنید، همچنین چگونه به جذب و هدایت کاربران بپردازید و آن ها را به مشتری تبدیل کنید.

اولین مرحله تعیین استراتژی این است که مخاطبان هدف خود را تعیین کنید. باید بررسی کنید که محصولات شما بیشتر برای کدام سنین و شخصیت ها مناسب است.

وقتی مخاطب هدف خود را تعیین کنید، زبان و نحوه بیان شما مشخص می شود و متوجه می شوید که باید چه پست ها و تبلیغاتی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید. ایجاد استراتژی، یکی از مهمترین اقداماتی است که در کسب درآمد از اینستاگرام باید به آن توجه کنید.

با توجه به این آمار می توان فهمید که اکثریت فعالان اینستاگرام،جوان هستند و باید توجه خاصی به این دسته از کاربران داشته باشید. قبل از شروع فعالیت در اینستاگرام، کاربران خود را از نظر سن و نیاز، تقسیم بندی کنید. می توانید به صفحه کاری رقبای خود سر بزنید و ببینید کاربران آن ها بیشتر در کدام محدوده سنی هستند.

گام بعدی این است که اهداف خرد و کلان خود را تعریف کنید. اهدافی که تعریف می کنید باید مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، واقع بینانه و زمان بندی شده باشند. می توانید معیار اهداف خود را روی تعداد لایک، نظرات، تعداد دنبال کنندگان و بازدیدها بگذارید اما سعی کنید عملکرد خود را بر اساس معیارهایی اندازه گیری کنید.

معیارهای اندازه گیری ارزش شما در اینستاگرام

آگاهی کاربران از برند شما (نرخ رشد دنبال کنندگان) نرخ تعامل و مشارکت (نرخ لایک ها و اشتراک گذاری پست های شما) تعداد مشتریان حاصل از معرفی محصولات در صفحه اینستاگرام تعداد کل بازدیدها (Impressions) تعداد حساب های منحصر به فردی که موفق به بازدید از محتوای شما شده اند (Reach)

گام نهایی در تعریف استراتژی، تعیین میزان پست و استوری لازم در طول یک روز یا یک ماه است. در این مرحله فقط نوشتن استراتژی کافی نیست بلکه باید یک برنامه ریزی دقیق برای پست های خود داشته باشید.

بد نیست بدانید که اینستاگرام نیز مانند بسیاری از رسانه های اجتماعی بزرگ، از بات ها و الگوریتم های مختلفی استفاده می کند و نظم و ترتیب یکی از اصول اولیه ای است که توسط این الگوریتم ها بررسی می شود.

نظم مهمترین عامل برای سرعت بخشیدن به روند کسب درآمد از اینستاگرام است که باید از قبل برای ان برنامه ریزی کنید.

Insighits؛ یک دوست صمیمی برای کسب درآمد از اینستاگرام

این ابزار فقط در حساب های کاری اینستاگرام فعال است و به شما این امکان را می دهد تا بفهمید چند درصد از کاربران شما مرد و چند درصد زن هستند. همچنین می توانید ملیت دنبال کنندگان و رده سنی آن ها را ببینید. این ابزار امکان مشاهده زمان فعالیت کاربران را هم در اختیار شما قرار می دهد.

حساب کاری خود را به بهترین شکل، معرفی کنید

شما باید در بخش پروفایل، مهم ترین و اصلی ترین اطلاعاتی که مخاطب باید در مورد کسب و کار شما بداند را ارائه دهید. فضایی که زیر تصویر پروفایل وجود دارد، Bio نامیده می شود. این فضا فقط 150 کاراکتر ظرفیت دارد پس باید کسب و کار خود را بسیار خلاصه به کاربر معرفی کنید. سعی کنید در این فضا به موارد زیر توجه داشته باشید:

ندا و رسالت اصلی برند خود را بیان کنید. از هشتگ های پرکاربرد و مهم مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید. ایموجی ها (شکلک ها) باعث می شود که این بخش جذاب شود و خواننده رغبت کند آن را بخواند. در صورتی که فضای سفید بیشتری در بخش Bio وجود داشته باشد، تمایل خواننده به خواندن این بخش بیشتر می شود. سعی کنید از نام برند خود به عنوان نام کاربری (Username) استفاده کنید. چنانچه وب سایتی برای کسب و کار خود راه اندازی کرده اید، آدرس وب سایت خود را در بخش Bio وارد کنید.

چه تصویری برای پروفایل خود انتخاب کنیم؟

برای اکثر پروفایل های کسب و کار، بهترین گزینه این است که از لوگوی خود به عنوان عکس پروفایل استفاده کنند. سعی کنید در تمامی شبکه های اجتماعی از لوگو به عنوان تصویر پروفیل برند خود استفاده کنید. این کار به افزایش اعتبار برند و اعتماد مشتری کمک خواهد کرد.

محتوایی تولید کنید که به برند شما اعتبار بدهد

مهم ترین گام در معرفی و پیروزی برند و کسب درآمد از اینستاگرام ، تولید و ارائه محتوا محسوب می شود. به همین خاطر باید تلاش کنید بهترین محتوای ممکن را تولید و منتشر کنید. در این بخش از مقاله کسب و کار در اینستاگرام تصمیم داریم به شیوه انتشار بهترین محتوا و مشخصات محتوای عالی در این شبکه اجتماعی اشاره کنیم:

انتشار تصاویر و ویدیوهای درجه یک

اینستاگرام یک پلتفرم شبکه اجتماعی است که برای اشتراک و انتشار تصاویر و ویدیوها در دسترس کاربران قرار گرفته است. بنابراین باید بتوانید رسالت خود در انتشار تصاویر درجه یک از محصولات و خدمات خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

به عنوان مثال اگر کسب و کار شما فروش لباس است، می توانید بهترین و زیباترین تصاویر ممکن را از محصولات خود منتشر کنید. در صورتی که خدماتی عرضه می کنید، می توانید از شیوه عرضه خدمات عکس بگذارید. اینستاگرام امکان فیلتر و بالا بردن کیفیت تصاویر را برای شما فراهم می کند. هر چه تصاویر بهتر و جذاب تر باشد، نرخ لایک، کامنت، تعامل و تبدیل شما بیشتر خواهد بود.

در صورتی که بخواهید تصاویر خود را خیلی حرفه ای ویرایش کنید، ابزار و اپلیکیشن های گوناگونی در این زمینه وجود دارد که با کلیک روی بهترین اپلیکیشن ها برای ویرایش تصاویر در اینستاگرام با چند مورد از این تصاویر آشنا می شوید.

امکان انتشار ویدیو در اینستاگرام بسیار مختلف است و هر کدام به مرور در اینستاگرام اضافه شده است. شما می توانید ویدیوهای خود را اسلاید به اسلاید و به صورت یک پست منتشر کنید و یا می توانید از طریق IGTV ویدیوهای بلند خود را منتشر کنید. همچنین می توانید ویدیوهای خود را در قالب استوری و اسلاید های ۱۵ ثانیه ای منتشر کنید که چندان پیشنهاد نمی کنیم برای ویدیو های بلند خود از آن استفاده کنید.

انتشار استوری عالی و جذاب

آمارهای رسمی شرکت فیس بوک نشان می دهد که هر روز بیش از 400 میلیون نفر از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند. بنابراین شما نباید از این قافله عقب بمانید. هر چه سریع تر از این فرصت برای رشد و توسعه کسب و کار در اینستاگرام استفاده کنید.

استوری ها فقط 24 ساعت در اینستاگرام می مانند و سپس از بین می روند. در این استوری ها می توانید فرصت های جذاب خلق کنید و تخفیف های ویژه بگذارید. می توانید چند استوری را به صورت همزمان منتشر کنید. در صورتی وجود چند استوری، نمایش آن ها به کاربر در قالب اسلاید خواهد بود.

نوشتن کپشن (توضیحات) زیبا و عالی برای پست ها

درست است که تمرکز اصلی اینستاگرام بر مشخصات دیداری و بصری (مانند عکس و ویدیو) است ولی دلیل نمی شود که از نوشتن بخش توضیحات غافل بمانید. بخش کپشن باعث می شود که پست شما معنی دار شود و دنبال کنندگان شما را به خنده، فکر کردن و برقراری ارتباط با برند شما وامی دارد.

کپشن (توضیحات) یکی از مهم ترین بخش هایی است که به کمک آن می توانید مخاطبان هدف خود را پیدا و با آن ها ارتباط برقرار کنید. در صورتی که تمایل دارید شیوه تعامل و برقراری ارتباط با مخاطبان هدف در اینستاگرام را یاد بگیرید و در آن استاد شوید، تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

مخاطب های خود را شناسایی و با آن ها ارتباط برقرار کنید

شبکه های اجتماعی با این هدف طراحی می شوند که بتوانند افراد را به یکدیگر نزدیک کنند. کاربران زیادی از اینستاگرام استفاده می کنند که بسیاری از آن ها به دنبال محصولات و خدماتی هستند که شما در کسب و کارتان عرضه می کنید.

اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده است که شما و مخاطبانتان یکدگیر را پیدا کنید. این پیدا کردن نتیجه ای جز افزایش فروش خدمات و محصولات شما به همراه نخواهد داشت. در ادامه به امکانات اینستاگرام برای افزایش دنبال کنندگان و دسترسی به مخاطبان هدف اشاره می شود:

استفاده از هشتگ های درست و مناسب

هشتگ ها یکی از بهترین مسیرها برای دسترسی به مخاطبان هدف هستند؛ زیرا کپشن ها در اینستاگرام قابلیت جستجو ندارند ولی هشتگ های چنین قابلیتی را دارند. وقتی کاربر چیزی در اینستاگرام جستجو می کند، تمامی محتواهای مرتبط از جمله هشتگ ها در اختیار او قرار می گیرد.

پاسخ گویی در برابر کاربران

به یاد داشته باشید که پاسخ گویی به کاربران و جواب دادن به نظرات، انتقادها و پیشنهادهای آن ها یکی از بهترین کارهایی است که به رشد شما کمک می کند. شما با این کار به کاربران و مخاطبان خود اهمیت می دهید و برای آن ها احترام قائل هستید و این بسیار برای برند شما مفید است.

کمک گرفتن از افراد معروف و تأثیرگذار (اینفلوئنسرها)

یکی از بهترین ابزارها برای افزایش فروش محصولات و آشنایی بیشتر مخاطبان هدف با کسب و کار شما این است که از افراد مشهوری که دنبال کنندگان زیادی دارند کمک بگیرید. افراد مشهور در استوری و پست lrmهای خود شما را معرفی می کنند و به دنبال کنندگان و علاقمندان خود توصیه می کنند که شما را دنبال و از محصولات و خدماتی که شما در کسب و کار ارائه می دهید استفاده کنند.

اینفلوئنسرها یا افراد تأثیرگذار در قبال دریافت مبلغ مشخصی این کار را برای شما انجام می دهند. البته نگران محدود بودن بودجه خود نباشید. افرادی هستند که معرفی شما را بدون هیچ مبلغ و صرفاً به خاطر کمک به شما انجام می دهند.

پروموت (تبلیغ و ترویج) حساب کاری در کانال های دیگر

تلاش کنید که با سایر حساب های پرطرفدار همکاری داشته باشید و از آن ها بخواهید که حساب شما را در صفحه خود تبلیغ کنند. شما نیز می توانید این کار را برای آن ها انجام دهید. همچنین می توانید مخاطبان خود را تشویق کنید که در سایر کانال ها و شبکه lrmهای اجتماعی شما را دنبال کنند.

راه اندازی کمپین در اینستاگرام

یکی از روش های مهم برای رسیدن به اهداف مشخص در اینستاگرام این است که در این شبکه اجتماعی یک کمپین راه اندازی کنید. سعی کنید در کمپین ها از کاربرانتان درخواست کنید که کار مشخصی برای شما انجام دهند. به عنوان مثال نظرات خود را در مورد محصولات مورد علاقه خود بیان کنند.

شما با دریافت این نظرات می توانید جهت حرکت خود را پیدا کنید. می توانید از کاربران خود بخواهید که سه نفر از دوستان خود را در بخش نظرات تگ کنند. وقتی یک کاربر دوست خود را تگ می کند. کاربران دیگر هم با برند شما آشنا می شوند. حال بین کاربرانی که سه نفر از دوستان خود را تگ کردند یک قرعه کشی برگزار کنید و یک کد تخفیف به برندگان اهدا کنید.

بهترین راه را برای کسب درآمد از اینستاگرام انتخاب کنید


نظر کاربران

حامد اسفندیاری
30 بهمن 1399
سلام،مطالب خیلی شفاف و به زیبایی مطرح شده بودن و برای خود من مفید بود،تو این دنیایی که ما هستیم آموزش دیدن و کسب مهارت واقعا مهم است و باید از ابزار های جدید برای رسیدن به اهداف خودمون استفاده کنیم که الان برامون فراهم شده ،?