چگونه براش های آرایشی را بشوییم

چگونه براش های آرایشی را بشوییم

هر فردی دریغ از اینکه چه ملیت و رنگ پوستی دارد عاشق این است که خودش را آراسته کند و حال خود را با آرایش کردن بهتر از همیشه کرد.

چطور براش آرایشی را بشوریم؟

به نظر شما برای آراستگی پوست چه چیزی الزام دارد؟
اگر این سوال را از افراد بپرسیم در جواب می گویند: داشتن کرمپودر مناسب،استفاده از پرایمر مناسب و غیره.

ولی باید به نکته ایی توجه کرد برای داشتن یک زیرساز مناسب باید از براش های تمیز استفاده کرد. نظر شما چیست؟
شما به عنوان فردی که عاشق آرایش کردن است باید براش ها و بیوتی بلندر های خود را به خوبی بشورید تا کرم هایی که از قبل رو براش ها مونده است به خوبی شسته شود به دلیل اینکه اگر آنها را بدون شستشو در کیف لوازم خود قرار دهید باعث می شود که کرم های آرایشی باقی مانده فاسد شود و حساسیت پوستی ایجاد شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با روش های شستشو براش ها آشنا کنیم پس به شما پیشنهاد می کنیم تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

چرا تمیز کردن براش آرایشی اهمیت دارد؟

ما هر روز از براش ها برای آرایش کردن استفاده می کنیم اما آیا هر روز براش ها را می شوییم؟ باید بدانید که شستن ماهانه براش های آرایشی کافی نیست. دلایل متعددی برای شستن براش آرایشی وجود دارد که در اینجا به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

به مرور زمان و با استفاده مکرر از براش های آرایشی، باکتری ها روی آن ها تجمع می کنند. هرچه بیشتر براش ها را تمیز کنید، باکتری های مولد آکنه را کمتر روی پوست خود پخش می کنید.

علاوه بر باکتری ها، سلول های مرده و چربی پوست نیز روی براش ها تجمع می کنند. این سلول های مرده و چربی ها می توانند سبب منافذ پوست را مسدود کرده که این مسئله سبب ایجاد جوش های سر سفید، جوش های سر سیاه و آکنه و نیز، ترک خوردن پوست می شود.

براش های تمیز مواد آرایشی را بهتر روی پوست توزیع می کنند. حتی بهترین مواد آرایشی در صورت استفاده از براش های کثیف، به صورت ناهمگن روی پوست توزیع می شوند. براش های تمیز، تضمین می کنند که مواد آرایشی به طور یکنواخت تری روی پوست پخش شوند.

براش

تمیز کردن مرتب براش های آرایشی سبب می شود که موهای براش ها نرم باقی بمانند و در نتیجه پوست را ملتهب نکنند.

مقاله پیشنهادی:با انواع براش ها بیش تر آشنا شوید.

پیشنهاد ما: برای خرید ست های براش کلیک کنید.

روش های شستشو براش های آرایشی[آموزش-تصویری بهترین روش شستشوی براش-آرایشی]

روش اول

در این مرحله درون یه کاسه نسبتا مناسب مقداری آب ولرم و شامپو بچه قاطی کنید و سپس براش های خود را به آرامی درون آن بشورید و بعد از شستشو و گرفتن آب اضافی آن ها را در دستمال کاغذی بگذارید تا خشک شود .

شستن

روش دوم

در این روزهای کرونایی که همه الکل در خانه دارند شما می توانید از این فرصت استفاده کنید .حال با ما همراه باشید تا متوجه شوید چگونه با الکل براش های خود را بشورید .

باز در این قسمت به یک کاسه احتیاج دارید و کمی داخل آن کاسه به حالتی که ته کاسه را کاملا بپوشاند الکل بریزید و سپس براش خود را داخل آن کنید و آن را کاملا بشورید .

روش سوم

در این روش علاوه بر شامپو بچه به کمی سرکه نیز احتیاج دارید .ابتدا براش ها و بیوتی بلندر ها خود را در سرکه بغلتانید و بعد از آن شستشو را به روش اول ادامه دهید .

برای اینکه مطمین شوید تمام باکتری ها و آلودگی های براش از بین رفته است آن را در کیسه فریزر قرار دهید و به مدت یک روز در فریزر بگذارید.

روش چهارم

در این روش می خواهیم از صابون های کرمی که حاوی روغن های طبیعی هستند استفاده کنیم. به این صورت که در ابتدا براش را به مدت چند دقیقه در آب داغ قرار دهید. سپس آن را بیرون آورده و کمی صابون مایع روی آن بریزید و با ملایمت شروع به شستن براش آرایشی کنید. در این روش باید نهایت دقت را داشته باشید تا براش شما آسیب نبیند. وقتی آن را شستید، به وسیله ی آب آن را آبکشی نمایید.

شستن

روش پنجم

اگر با انواع براش آشنا هستید شما می توانید براش های مخصوصا لب و چشم را با اسپری آنتی باکتریال بشورید .

روش ششم

یکی دیگر از روش های شستشو براش استفاده از دستمال مرطوب است در این قسمت شما فقط کافی است آنها را به صورت دایره وار به روی دستمال مرطوب حرکت دهید .

روش هفتم

در این قسمت می توانید براش خود را مرطوب کنید و مانند روش ششم آن را به صورت دایره وار به روی صابون جامد بکشید .و سپس آن را بگذارید تا کاملا خشک شود .

پیشنهاد ما:چگونه براش های خود را بشوریم (کلیک کنید)

هر چند وقت باید براش های آرایشی را شست؟

تا به اینجا توانستیم به مخاطب القا کنیم که حتما باید براش های خود را بشورید ولی سوال اینجاست هر چند وقت باید براش ها را شست؟
اگر شما فردی هستید که هر روز آرایش می کنید باید براش های خود را هفته یک بار به صورت روتین وار بشورید ولی اگر فردی هستید که هرروز آرایش نمی کنید می توانید آن ها را ماهی یک بار شستشو دهید.

شستن

باید و نباید های شستشو براش آرایشی

  • حتما نوک براش را بعد از شست و شو به حالت اولیه برگردانید تا بعد از خشک شدن بد فرم نشود.
  • اگر میخواهید بیش از ماهی یکبار براش های خود را بشویید این کار ار با احتیاط و لطافت انجام دهید تا موهای براش آسیب نبیند.
  • به هیچ عنوان براش های خود را با سشوار خشک نکنید به این دلیل که خشک کردن آنها با باد سشوار باعث می شود ساختار موهای براش انعطاف و نرمی خود را از دست دهند.
  • هنگامی که براش های خود را شستید به هیچ عنوان برای خشک کردن، آنها را به صورت عمودی و سمت بالا قرار ندهید و همیشه سر براش را به سمت پایین قرار دهید.
  • برای شستشو براش به هیچ عنوان از پودر ماشین لباسشویی استفاده نکنید.
  • در زمان شستشو براش موهای آنها را به نرمی حرکت دهید و این کار را با خشونت انجام ندهید چون باعث می شود انعطاف آنها به مرور کاهش یابد.
  • توجه داشته باشید که براش ها باید به خوبی خشک شوند و اگر براش ها رطوبت دارند از آن ها برای انجام میکاپ صورت به هیچ عنوان استفاده نکنید.

کلام آخر

در این مقاله قصد داشتیم شما مخاطبین عزیز را با روش های شستشو براش های آرایشی آشنا کنیم تا شما بتوانید از آنها به خوبی مراقبت کنید و براش های شما عمر طولانی تری داشته باشند و هزینه های زیادی را صرف خریدن آنها نکنید .

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله همراه ما بودید .نظرات خود را برای ما کامنت بگذارید.


نظر کاربران