فرم صورت

فرم صورت

انواع فرم چهره

همانطور که تیپ های اندامی مختلفی مانند الماسی شکل، گلابی شکل، مستطیل شکل، آبنبات چوبی و . داشتیم، به فرم چهره ها نیز لقب هایی داده شده است که متداول ترین آن ها قلبی، بیضی، مستطیل، گرد، مربع و الماسی می باشد.

هنگام خرید لباس، شال یا روسری و یا حتی زمانی که می خواهید آرایش کنید باید انتخابی متناسب با فرم چهره و اندام خود داشته باشید.

شناخت فرم چهره زمانی ممکن میشود که بتوانید هر یک از سه مورد زیر (وسیع ترین قسمت چهره، فرم فک و طول صورت خود) را شناسایی کنید.

شناخت وسیع ترین قسمت چهره

پیشانی: اگر پیشانی شما پهن باشد و به آرامی به سمت چانه ی شما زاویه دار شده باشد فرم چهره شما شبیه به قلب است؛ که به آن مثلث وارونه هم میگویند.

گونه: اگر گونه های شما استخوانی و یا پهن تر از بقیه ی قسمت های چهره ی شما باشد و همچنین به سمت چانه باریک می شود، فرم چهره شما شبیه به الماس است.

فک: اگر فک شما پهن تر از بقیه ی قسمت های صورتتان باشد احتمالا چهره ی شما به فرم مستطیل و یا گلابی است. (البته فرم گلابی بسیار کم دیده می شود.)

متوازن: اگر پیشانی، گونه ها و فک شما به طور کلی با هم متوازن و متعادل باشد فرم چهره ی شما می تواند مربع، دایره و یا بیضی باشد.

شناخت انواع فرم فک

با استفاده از فرم فک نیز می توان شکل تقریبی چهره را تشخیص داد.

فک زاویه دار: زمانی که فک شما زاویه دار یا چانه ی شما تیز باشد فرم چهره شما احتمالاً قلب (مثلث وارونه) است.

زاویه

فک گوشه دار: اگر شما یک فک پهن و قوی دارید احتمال دارد فرم چهره شما مربع یا مستطیل باشد.گاهی اوقات اگر احساس می کنید فک شما باریک است احتمالا حالت چهره ی شما شبیه به الماس ویا قلب (مثلث وارونه) است.

فک

فک مُدَور: زمانی که فک شما فرم مُدَور و یا منحنی داشته باشد به احتمال زیاد فرم چهره ی شما گرد و یا بیضی است.

فک

شناخت طول چهره

یک روش ساده برای تعیین طول چهره این است که یک خط خیالی را به صورت افقی زیر چشم خود تصور کنید و یک خط دیگر به صورت عمودی از بالای سر خود و از وسط بینی به سمت چانه بکشید. اگرنسبت خط افقی به خط عمودی یک به یک و یا برابر باشند، چهره ی شما گِرد، قلب ویا مربع است.

اگر خط عمودی خیالی شما تقریباً یک و نیم برابر خط افقی باشد فرم چهره شما بیضی است که اکثر مردم معمولا در این دسته قرار می گیرند و البته ناگفته نماند که این فرم، بهترین فرم چهره است.

اگر خط عمودی خیالی شما بیشتر از یک و نیم برابر خط افقی باشد، پس فرم چهره شما مستطیل و یا کشیده و بلند است.

شکل انواع فرم چهره

فرم

ویژگی های فرم چهره و صورت مربع شکل:

متعادل بودن فرم پیشانی، گونه و فک پهن وقوی بودن فک برابر بودن طول و عرض چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت الماسی شکل:

گونه های پهن فک باریک بلند و کشیده بودن طول چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت دایره شکل:

متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک برابر بودن طول و عرض چهره فک با فرم مُدَور

ویژگی های فرم چهره و صورت قلبی شکل:

پیشانی پهن فک زاویه دار وتیز برابر بودن طول و عرض چهره

ویژگی های فرم چهره و صورت بیضی شکل:

متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک فک با فرم منحنی بلند بودن طول چهره ولی به اندازه و متناسب

ویژگی های فرم چهره و صورت مستطیل شکل:

پهن بودن فک بلند بودن طول چهره

روش تشخیص فرم چهره با کمک آینه

این روش ساده ترین روش تشخیص فرم چهره است که نیاز به اندازه گیری ندارد اما برای نتیجه گیری درست نیاز به دقت زیادی دارید. برای این کار شما به این وسایل نیاز دارید: یک آینه بزرگ و مداد لب کهنه اما قابل استفاده. آینه ای که انتخاب می کنید باید بزرگ تر از ابعاد صورت باشد و به صورت عمود بر زمین روی دیوار نصب شده باشد و با دیوار زاویه نداشته باشد (آینه های مایل نتیجه درستی را به شما نمی دهند) به یک مداد لب یا مداد چشم قابل پاک شدن هم نیاز دارید، مدادی انتخاب کنید که نگران خراب شدن آن نباشید اما در حدی باشد که بتوانید با آن خطوط بلند و بزرگی بکشید.

حال برای انجام کار مقابل آینه راست باستید و حرکت نکنید، موها را از روی صورت جمع کنید تا گردی صورت و مرزهای آن کاملا مشخص باشد، سرتان را موازی آینه بگیرید، آن قدر از آینه فاصله بگیرید که دستتان به راحتی به آینه برسد ولی کلیت صورت شما نیز در آینه قابل مشاهده باشد. مداد لب را بردارید و خطوط دور صورت خود را با مداد دنبال کنید. وقتی کل صورت تمام شد از آینه فاصله بگیرید و فرمی را که با مداد کشیده اید بررسی کنید، این فرم چهره شما است. به دقت به آن نگاه کنید و تصمیم بگیرید که این فرم یک دایره است یا بیضی، مربع است یا مستطیل، قلبی است یا مثلثی. این بخش دشوارترین بخش این روش است چون قضاوت در مورد این فرم می تواند دشوار باشد اما می توانید از یک دوست هم کمک بگیرید، در هر صورت وقتی نتیجه مشخص شد می توانید بر این اساس مدل مو یا مدل عینک آفتابی و یا هر چیز دیگری را بر اساس این فرم انتخاب کنید. جالب ترین روش برای اطمینان از درستی نتیجه گیری شما این است که اگر اشتباه تشخیص داده باشید این مدل ها به شما نخواهند آمد.

روش تشخیص فرم چهره با اندازه گیری دقیق

اگر از نتیجه ای که در روش قبلی گرفتید مطمئن نیستید می توانید روش اندازه گیری دقیق را امتحان کنید. برای این کار شما به یک متر انعطاف پذیر و یک کاغذ و خودکار نیاز دارید. برای مشخص کردن فرم چهره شما باید سه اندازه گیری را انجام دهید. مقابل آینه راست بایستید و متر را در دست خود بگیرید و سه قسمت از صورت را اندازه بگیرید، این سه قسمت عبارتند از عرض بزرگ ترین قسمت پیشانی، عرض بزرگ ترین قسمت چانه و طول صورت یعنی از ابتدای پیشانی تا انتهای چانه. این سه اندازه را در تصویر زیر می توانید ببینید.

حال که اندازه ها را گرفته و یادداشت کردید می توانید با مقایسه اندازه ها فرم چهره خود را به دست آورید. عرض پیشانی و عرض چانه را با هم مقایسه کنید، هرکدام که بزرگ تر باشد عرض صورت شما محسوب می شود:

اگر عرض صورت شما از طول صورت شما بزرگ تر باشد و خطوط صورت شما گرد باشد شما صورت گردی دارید اما اگر خطوط صورت زاویه دار باشد صورت شما مربعی است.اما اگر طول صورت از عرض صورت بیش از دو سانتی متر بزرگ تر باشد و خطوط چانه شما گرد باشد شما صورت بیضی شکل دارید اما اگر خطوط چانه زاویه دار باشد شما صورت قلبی شکل دارید.

این اندازه گیری تصویر درست و دقیقی در مورد شکل صورت شما به شما می دهد و با ترکیب دو روش می توانید نتیجه درستی درباره فرم صورتتان به دست آورید. در هر حال دسته بندی انواع شکل صورت محدود نیست و ده ها مجموعه را می توان برای شکل صورت در نظر گرفت پس لزومی ندارد چندان به قوانین فرم صورت پایبند باشید چون گاهی چیزهایی به شما می آیند که با هیچ یک از این قوانین قابل توجیه و توضیح نیست. پس می توانید خطر کنید و چیزهای تازه را امتحان کنید، حتما نتایج جالبی خواهید گرفت.

علاوه بر اینها میتوانید شخصیت خود را از روی فرم صورت خود پیدا کنید.

فرم صورت و مدل موی متناسب با آن

جالب است بدانید مدل کوتاهی و آرایش مو تاثیر بسزایی در دید مخاطب دارد و زیبایی شما را تحت الشعاع قرار می دهد.اگرفرم صورت خود را بشناسید و متناسب با فرم چهره موهایتان را آرایش کنید بسیاری از معایب صورت را می توانید بر طرف کنید. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم ابتدا فرم صورت خود را بشناسید، سپس مدل موی مناسب با چهره خود را انتخاب کنید.

صورت بیضی

اگر شما صورت بیضی دارید جزء خوش شانس ها می باشید. زیرا هر مدل مویی با فرم صورت شما مناسب می باشد. کوتاه یا بلند، فر و یا حتی صاف . شما دستتان در انتخاب هر مدلی که دوست دارید کاملا باز است.

صورت

صورت گرد

کسانی که صورت گردی دارند باید طوری موهای خود را کوتاه کنند، که صورت آنها باریک تر وکشیده تر به نظر بیاید. مثلا می توانید چتری های خودرا کوتاه کنید، تااز گردی صورتتان کاسته شود.موهایتان را از قد چانه کوتاهتر نکنید، زیرا صورت را چاق تر نشان می دهد. اگر کمی موهایتان را روی فرق سر پفی کنید هم به زیبایی خود کمک کرده اید ، این مدل بسیار مناسب صورت های گرد می باشد. حواستان باشد که مدل موی پسرانه و بسیار کوتاه اصلا مناسب فرم صورت شما نیست. همچنین بستن موها در پشت سر اگر به سفتی کشیده شود گردی صورت را بیشتر نمایان می کند. هایلایت کردن موها هم بسیار مناسب صورت های گرد می باشد.

صورت

صورت مربعی

در این فرم چهره، شما باید صورت خود را با موی بلند کشیده تر کنید. اگر موهایتان یکدست و صاف باشد و بلندی آن تا زیر شانه بیاید که خیلی بهتر می باشد. کوتاه کردن چتری و ریختن آن روی پیشانی یکی از راه های کشیده تر کردن صورت است. هرگز موهایتان را کوتاه نکنید، زیرا صورت شما مربع تر به نظر می آید.

صورت

صورت مثلثی

کسانی که دارای صورت مثلثی هستند باید موهایشان را طوری کوتاه کنند که پهنای ناحیه پیشانی را بیشتر کنند. بنابراین مدل های فر و حالت دار بسیار مناسب این فرم صورت می باشد. چتری های خود را کوتاه نکنید و از مدل های شلوغ و درهم برهم بیشتر استفاده کنید.وقتی موهایتان نمدار است با کمی موس و یا کتیرا میتوانید به آنها حالت دهید،با این کار هم فرم صورتتان را متعادل کرده اید وهم راحت ترین و بی دردسرترین انتخاب را داشته اید.

صورت لوزی

اگر فرم صورت شما لوزی است، در انتخاب مدل مو مشکل چندانی ندارید. افراد دارای این فرم صورت به افراد بی دردسر معروف هستند. بیشتر مدل ها با چهره شما همخوانی دارد. فقط باید در نظر داشته باشید که مدل های خیلی شلوغ و لایه لایه برای چهره شما مناسب نیست. مول های خیلی کوتاه هم مناسب این فرم صورت نیست، زیرا قسمت بالای صورت را پهن تر جلوه میدهند.

فرم

صورت مستطیل

افرادی که دارای صورت های مستطیل هستند چهره لاغر وکشیده ای دارند. پس باید موهایشان را طوری آرایش کنند، که صورت آنها کوتاهتر و تپل تر به نظر بیاید. بنابراین همیشه موهایتان را کوتاه نگه دارید. البته در نظر داشته باشید که قد موهایتان هم سطح چانه نباشد، زیرا کشیدگی صورت شما مشخص تر می شود.

فرم

صورت گلابی

فرم گلابی به صورت هایی اطلاق می شود که پبشانی باریکی دارند ولی چانه و اطراف دهانشان پهن و بزرگ است. بهترین مدل مو برای این افراد مدل هایی است که حجم موها را در قسمت بالای گوش افزایش دهند.

مدل قلبی

این فرم صورت بر عکس مدل گلابی دارای چانه کوچک و باریک و پیشانی پهن می باشد. بنابراین باید حجم موها را در قسمت چانه بیشتر افزایش دهند. همچنین موهای بلند بسیار مناسب این افراد می باشد.

فرم

شخصیت شناسی از روی فرم چهره

شخصیت صورت بیضی شکل :

میدانیم که، صورت بیضی به پیشانی پهن با فک باریک گفته می شود که باریک تر از استخوان گونه است و هر چه ازصورت به سمت چانه می روید باریک تر می شود و استخوان های گونه به طور برجسته دیده می شود.

فرد با این نوع شکل همیشه چیزهای درست را می داند که در چه موقعیتی بیان کند و به فرد احساس آرامش، راحتی و خوشایندی می دهد لازم به ذکر است که گاهی اوقات آن ها بیش از حد بر بیان چیزهای درست تمرکز دارند آنچه فرد دیگری در مورد آن ها درک می کند، چیزی است که برای آن ها اهمیت دارد این افراد هر چند جاه طلب هستند.

شخصیت افراد صورت مثلثی شکل:

شکل صورت گاهی شبیه گلابی به نظر می رسد این شکل صورت مثلثی فک پهن و پیشانی باریک دارد به نظر می رسد که چهره بسیار زاویه دار و گونه استخوانی است و در مقایسه با دیگران معمول نیست. آن ها فعال هستند اما بنیه ضعیفی دارند باهوش و سرزنده اند اما با احساسات خود رانده می شوند، ممکن است به راحتی افسرده شوند. آن ها بسیار خلاق و حساس ،روشنفکر و اندکی بی صبری هستند.

شخصیت افراد صورت لوزی شکل یا همان فرم الماسی :

صورت لوزی شکل به این معنی است که فرد معمولا می خواهد مسئول پذیر باشد هرچه صورت باریک تر باشد بیشتر می خواهید کنترل را به دست بگیرید. اغلب گفته می شود که دارندگان این چهره موفق هستند فرد با این نوع صورت به خوبی ارتباط برقرار می کند و در انتخاب کلمات بسیار دقیق است آن ها طبیعتا کمال گرا و مطمئن و با اراده هستند و رهبران خوبی اند دیده شده که خلق و خوی تندی دارند و غیرقابل پیش بینی هستند.

شخصیت افراد صورت گرد:

صورت گرد به این معنی است که شما فردی سخاوتمند و اغلب مهربان هستید شما همچنین نیازهای افراد دیگر را در الویت قرار می دهید ، اغلب دیگران را به خود جذب می کنید و به چیزی که از رابطه می خواهید دست پیدا نمی کنید در نهایت وقتی متوجه می شوید که شما بیش از حد سخاوتمند هستید، از اولویت قرار دادن نیازهای دیگران دست بردارید. صورت آن ها پر است و ویژگی های زاویه ای ندارد، آن ها حساس، مراقب، صمیمی و قابل اعتماد هستند و روابط بلند مدت و پایدار را ترجیح می دهند آن ها سخت کوش و متعهد، ذهنی تیز و تاثیرگذار دارند. زندگی خانوادگی خوب، راحتی و خوش گذرانی برای آن ها اهمیت دارد.

شخصیت افراد صورت مربعی شکل :

گفته می شود افرادی با این شکل ظاهری ذهن هوشیار و تحلیل قوی دارند به طور معمول به کسی اشاره می کند که در انجام پروژه های بزرگ قدرت زیادی دارند. آن ها رهبرانی متولد شده اند که همیشه آرام و در محیط های دارای استرس بالا باقی می مانند به طور طبیعی مادی و مادی گرا و بسیار رقابتی هستند آن ها پرخاشگر و سرکش هستند و دوست ندارند به چالش کشیده شوند مهارت های تصمیم گیری و رهبری خوبی دارند

شخصیت افراد صورت قلبی شکل:

گفته می شود که صاحبان این شکل چهره دارای قدرت درونی فوق العاده ای هستند. اگر یک هدف داشته باشند، آن را دنبال خواهند کرد. قدرت آن ها نباید برای بنیه گیج شود؛ این قدرت درونی آن ها است. آن ها دارای بینش قوی و بسیار خلاق هستند اگر آن ها مصمم باشند، می توانند خیلی زورگویی کنند.حافظه خوبی دارند و جاه طلب هستند و استقلال را دوست دارند آن ها طبیعت آسان گیری ندارند. و به صمیمیت و تعهد ارزش می نهند.

شخصیت افراد صورت بلند:

به نظر می رسد صورت دراز کشیده از پیشانی تا چانه کشیده می شود برخی از صاحبان این شکل چانه برجسته ای دارند. همانطور که در این بخش از شخصیت شناسی نمناک گفته ایم این به کسی اشاره می کند که بسیار دقیق است و می خواهد که کارها به روش آن انجام شود. آن ها همچنین کار با کیفیت بالا را تولید می کنند هم چنین در انتخاب کلمات بسیار دقیق هستند و به خوبی ارتباط برقرار می کنند. با این حال، اگر به روش اشتباه با آن ها ارتباط برقرار کنید، در فهم آن تیز هستند.

افراد صورت مستطیل شکل :

آن ها ترجیح می دهند درباره احساسات خود صحبت نکنند و عاشق برنامه ریزی هستند آن ها راهبردی و کارآمد هستنداین افراد بدن ورزشی دارند یک جنبه معنوی قوی برای شخصیت آن ها وجود دارد و آن خلاقیت آنهاست ممکن است روابط پیچیده ای داشته باشند آن ها کمی سلطه جویانه و جاه طلبانه رفتار می کنند.

در کل، حال که فرم صورت خود را پیدا کردید میتوانید متناسب با آن ارایش مناسب فرم صورت خود را انجام دهید تا جذابتر شوید. یا حتی شال و عینک مناسب فرم صورت خود را پیدا کنید.

شخصیت شناسی از طریق فرم صورت روش جالب و خلاقانه ایست که راجب آن کامل برایتان توضیح دادیم.


نظر کاربران