راهنمای خرید چادر مسافرتی

راهنمای خرید چادر مسافرتی

تصور کن همراه کسانی که دوستتشان داری به مسافرت آمده ایی، نسیم خنکی صورتت را نوازش می کند و باعث می شود تو چشمانت را ببندی و در دلت خدارو شکر کنی ولی در صدم ثانیه صدای رعد و برق گوشت را اذیت می کند و باران شدیدی شروع به باریدن می کند. به نظر شما در این شرایط داشتن یه چادر مسافرتی واجب نیست؟

فرقی ندارد شما به یک پیکنیک یک روزه می روید یا سفر چند روزه در هر شرایطی باید آمادگی اتفاقی مانند فوق را داشته باشید حال میتوان سوالی پرسید:

در خرید چادر مسافرتی به چه نکاتی توجه کنیم؟

ردکلاک در این مقاله قصد دارد شما عاشقان سفر را در خرید چادر مسافرتی راهنمایی کند تا بتوانید یک خرید مناسب انجام دهید. پس با ما همراه باشید.

سایز چادر مسافرتی

سایز

شاید برای شما هم پیش آمده است که فروشنده از شما پرسیده است در سفر چند نفر همراه شما است؟ و شما به طور مثال عدد شیش را گفته اید.

فروشنده بعد از شنیدن حرف شما چادری را به شما می دهد و میگوید این چادر مسافرتی شیش نفره است اما هنگامی که به مسافرت می روید میبینید این چادر حداکثر تا پنج نفر را برای خواب هندل می کند. واکنش شما چیست؟

باید به نکته ی بسیار مهمی توجه داشته باشید که اگر تعداد همسفران شما به طور مثال 6 نفره است شما باید چادر هشت نفره را برای خرید انتخاب کنید و به هیچ عنوان به حرف فروشنده های چادرهای مسافرتی گوش ندهید! چون به در سفر به خودتان می آیید و میبینید یک نفر جا ندارد و یه جوری اوضاع قاراشمیش است.

پیشنهاد ما: خرید و قیمت انواع چادر های مسافرتی (کلیک کنید)

مطالعه کنید: درباره ی انواع چادرهای مسافرتی بیش تر بخوانید.

هدف خود را از مصرف چادر مشخص کنید

به طور مثال اگر از دسته علاقه مند به کوهنوردی هستید و قصد دارید بعد از یک کوهنوردی جذاب با هم تیمی های خود در طبیعت چادر بزنید و از آن لذت ببرید باید چادری طبق مصرف خود انتخاب کنید.

شما در این شرایط باید چادری را در لیست نهایی خرید خود بگذارید که کف آن جنس محکمی داشته باشد،در برابر سنگ و باران مقاوم باشد و همچنین راه تهویه هوای مناسبی داشته باشد.

مقاومت کف چادر

مثاومت

همان طور که گفتیم کف چادر باید مقاوم تر باشد شما تصور کنید یک چادر ده نفره دارید و آن را در یک طبیعت زیبا و بکر نصب کرده اید. بعد از خوردن یک ناهار جذاب همه برای صرف چایی آتیشی به داخل چادر می روند فشاری که بر اساس وزن هر نفر به کف چادر وارد می شود می تواند باعث ایجاد خراشیدگی یا وارد شدن آب به چادر شود.در این شرایط راه حل چیست؟

برای حل این مشکل، پارچه ایی را که برای ساخت چادر انتخاب کرده اند را با موادی مثل پلی اورتان می پوشانند.

حال می توان پرسید پلی اورتان چیست؟

پلی اورتان و مشتقات آن بسپارهایی پر کاربرد در صنایع گوناگون، در سراسر جهان هستند. فرمول بندی این بسپارها به گونه ای است که دامنه گسترده ای از مواد سخت، خشک و فشرده را در بر می گیرد. پلی اورتان ها از واکنش افزایشی میان گروههای عاملی ایزوسیانات و عامل هیدروکسیل تشکیل می شوند. اگر به جای دی الکل، یک دی آمین با ایزوسیانات وارد واکنش شود، بسپار به دست آمده در خانواده پلی اوره ها قرار می گیرد.

مطالعه کنید: چادر می خری؟ 10 نکته مفید برای کمک به شما در خرید بهتر(بیش تر بدانید)

مقاله پیشنهادی: مقاله سفر به کیش را از دست ندهید.

چادر سنگین یا سبک؟

وزن

وزن چادرهای مسافرتی از مهمترین عواملی است که با توجه به نیازمان می تواند تاثیر مستقیم بر انتخابمان داشته باشد. وزن چادرهای مسافرتی اصولا رابطه مستقیمی دارد با جنس چادر ها و تعداد لایه های به کار رفته در آنها چادرهای مسافرتی با توجه به کارکردشان می توانند از جنس پشت نقره ای، پلیستر، فلمنت و... باشند و ستون های آن نیز میتوانند فایبرگلاس و یا حتی فلزی باشد. اصولا چادرهای فنری برای اسکان موقت در یک حادثه طبیعی مناسب نیست و بالعکس چادرهای فلمنتی و برزنتی نیز قابلیت جابه جایی پشت کوله پشتیتان را نخواهند داشت.

وزن چادر های مسافرتی

در خرید چادر مسافرتی حتما باید به وزن آن دقت کرد تا بتوانید آن را به صورت آسان حمل کنید. چادر های چند لایه بسیار سنگین تر از چادر های نایلونی هستید و همچنین هر چه قدر چادر بزرگ تر شود وزن آن سنگین تر است. بنابراین اگر شما خود را برای کوهنوردی یا کمپ در طبیعت آماده می کنید حتما چادری با وزن مناسب انتخاب کنید.

پیشنهاد ما: نمودار مقایسه وزن چادر مسافرتی (کلیک کنید)

جنس جداره ی سقف چادر مسافرتی

بهتر است سقف چادر با یک پارچه دوخته شده باشد تا از نگرانی شما را از ورود آب باران به چادر رفع کند. بهتر است سقف چادر ها را با پارچه چند لایه بپوشانند تا چادر از هر نظر مقاورمت خود را داشته باشد ولی نکته ایی که در این قسمت باید به آن اشاره کرد این است که پارچه های چند لایه از نظر وزن بسیار سنگین هستند به همین دلیل شاید نتوان این نوع از چادر ها را به خوبی جمع کرد.

جنس

ساختار دوخت چادر مسافرتی

عاملی که باید در خرید چادر مسافرتی در نظر گرفت ساختار دوخت آن است. فرض کنید یک چادری را با توجه به نکاتی که در این مقاله گفته شده است خریداری کرده اید ولی دوخت مناسبی ندارد و درز های آن به درستی پوشیده نشده است.

اگر یک چادر دوخت مناسبی نداشته باشد هر چه قدر که در آن از پارچه های لایه ایی استفاده شده باشد و کف چادر مقاومت خوبی داشته باشد می تواند با شروع یک باران به دریاچه ایی تبدیل شود که شما باید در آن با جلیقه شنا کنید!

سخن آخر

در این روزهای کرونایی یک مسافرت در طبیعت می تواند یک گزینه بسیار مناسبی برای رفررش روحیه هرفردی باشد. تصور کنید نور خوشید را روی پلک هایتان حس میکنید از چادر بیرون می آیید و خود را درون یک صحرا زیبا و سرسبز می بینید، صحرایی که نمی توانید انتهایی برای آن مشخص کنید.

روی صندلی تاشو خود می نشینید و چای آتیشی خود را در دست میگیرید و فقط به طبیعت زیبای روبروی خود نگاه می کنید و در دل خود به خاطر این همه زیبایی بی همتا خدا را شکر میکنی...

در این مقاله قصد داشتیم نکاتی را برای خرید چادر مسافرتی به شما گوشزد کنید تا بتوانید انتخاب مناسبی را برای سفر خود داشته باشید. اگر نکاتی دیگری را برای خرید چادر در ذهن خود دارید برای ما کامنت بگذارید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بودید.


نظر کاربران