تست حیوانی

تست حیوانی

در چند سال اخیر بحث حمایت از حیوانات به یک بحث روز تبدیل شده است و از این رو بحث تست حیوانی نیز به همان اندازه مهم شده است و این یعنی پیشرفت در بحث حمایت از حیوانات که بسیار ارزشمند است در این مقاله قصد داریم به طور کلی درباره تست حیوانی صحبت کنیم و شما را با برند های آرایشی که این تست را ندارند آشنا کنیم پس با ردکلاک همراه باشید .

تست حیوانی چیست؟

تا به حال به لوازم آرایشی و بهداشتی که در طول روز استفاده می کنید فکر کرده اید؟

تمام این محصولات که در بازار رواج دارند در مراحل اولیه روی هزاران حیوان بی گناه آزمایش می شود و متاسفانه تمامی این حیوانات بر اثر آثار مخرب این محصولات به طور وحشیانه ایی کشته می شوند. شاید جالب است که بدانید روش های جایگزینی وجود دارد تا این حیوانات بی گناه کشته نشوند ولی بسیاری از شرکت های بزرگ تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی زیر بار روش های جایگزین نمی روند و آزمایشات ایمنی مواد خود را روی حیوانات انجام می دهند.

بد نام ترین کشور در انجام تست حیوانی

دولت چین آزمایش بر روی حیوانات را برای برند های آرایشی اجباری کرده است و قسمت عجیب ماجرا اینجا است که محصولات اضافه در قفسه ها نیز که حراج می خوردند بر روی حیوانات تست می شوند بنابراین حتی اگر یک برند آرایشی در یک کشور دیگر از این نوع تست استفاده نکند ولی اگر این محصولات تولید شده را به چین بفرستد آنها بدون تست محسوب نمی شوند زیرا در چین این اقدام روی آنها انجام می شود. پس می توان نتیجه گرفت دولت چین یکی از بدنام ترین کشورها در انجام این تست بی رحمانه است .

کشور هندوستان بر خلاف دولت چین در سال 2013 آزمایش لوزام آرایشی را روی حیوانات بی گناه ممنوع کرد. در اتحادیه اروپا نیز آزمایشات حیوانی برای لوازم آرایشی و همچنین فروش این محصولات در بازار به طور کلی ممنوع شده است پس شرکت های آرایشی در داخل و خارج آمریکا حق فروش محصولات خود را در اتحادیه اروپا ندارند بلکه باید رویه تولید محصولات خود را تغییر دهند و این موضوع می تواند یک گام پیشرفت در این زمینه باشد تا بتواینم زمین را تبدیل به مکانی امن برای حیوانات کنیم

30 برند آرایشی دارای تست حیوانی

لوازم

بعضی از مارک های معروف لوازم آرایشی و بهداشتی هستند که هنوز از تست حیوانی استفاده می کنند. جالب است که مردم با خرید این برند ها به خود برچسب مارک دار بودن می زنند ولی اگر ما انسان ها از این مارک ها خریداری نکنیم و باعث افت فروش این محصولات شود .این شرکت ها مجبور می شوند رویه کار خود را تغییر دهند در ادامه مطلب شما را با این برند ها آشنا می کنیم.

1. NARS

2. L rsquoOreal

3. Est eacutee Lauder

4. MAC

5. Benefit

6. Lanc ocircme

7. Make Up For Ever

8. Maybelline

9. Rimmel London

10. Revlon

11. CoverGirl

12. Clinique

13. Almay

14. Max Factor

15. Bobbi Brown

16. Chanel

17. Bourjois

18. Giorgio Armani

19. Tom Ford

20. Yves Saint Laurent

21. Sephora Collection

22. Shiseido

23. Burberry

24. Dior

25. La Mer

26. Guerlain

27. Avon

28. Mary Kay

29. Dolce Gabbana

30. Shu Uemura

پیشنهاد ما: درباره ی سیاست های این برندها برای استفاده از آزمایش های حیوانی بیش تر بدانید .

حتما بخوانید: مقاله انواع سایه چشم را از دست ندهید .

محصولات آرایشی وگان چیست؟

محصولات آرایشی و بهداشتی وگان محصولاتی هستند که در آن از انواع مواد حیوانی مانند چربی ها، شیر،عسل و سایر موادی که به واسطه آن ها حیوانات آزار می بینند یا کشته می شوند استفاده نشده و از همه مهمتر در فرایند تولید روی حیوانات آزمایش نشده اند.

در حقیقت در دنیای صنعتی امروز حتی اگر محصولات تولید شده یک کمپانی روی حیوانات آزمایش نشده باشند در کمپانی های مبدا که این مواد را به کارخانه های تولید مواد آرایشی و بهداشتی می فروشند پیش تر آزمایش شده اند. به همین دلیل شاید قاطعانه نتوان گفت که تمام کمپانی های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی که نشان عدم خشونت lsquoCruelty Free rsquo را بر خود دارند کاملا از کشتار حیوانات مبری هستند.

ما در این تاپیک تلاش می کنیم که محصولاتی را که این تعهد را سر منشا کار خود قرار داده اند و در روند تولید محصولات خود:

1. هرگز از حیوانات برای آزمایش کیفیت محصول خود استفاده نکرده

2. از مواد حیوانی استفاده نکرده باشند را معرفی کنیم. به عنوان نمونه محصولات نیوآ روی حیوانات آزمایش نمی شوند اما حاوی چربی های حیوانی هستند.

نشان Cruelty Free به چه معنا است و چگونه به کمک آن می توانیم محصولاتی را که به واسطه آن حیوانات آزار ندیده و کشته نشده اند خریداری کنیم؟

Cruelty Free یک جنبش و نشانی است که از دهه های اخیر و مشخصا با نشان یک خرگوش سفید که سمبول حیوان مورد استفاده در آزمایشگاه ها و لابراتوارهای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی است مصرف کننده ها و تولیدکننده ها را از خشونت بی رویه علیه انسان ها و حیوان ها باز می دارد و هر چند تاکیدش بر آزمایش بر موجود زنده است.

اغلب محصولاتی که ادعا می کنند به روش انسانی تهیه شده و روی حیوانات آزمایش نشده اند از این سمبول استفاده می کنند اما هستند محصولاتی مثل ایوروشه که این ادعا را دارند اما لزوما از نشانه آن استفاده نمی کنند. خوب می بود که در آینده تمام این کمپانی ها با آگاهی و کمی شفقت وادار به استفاده از نشان عدم خشونت می شدند.

این یک موتور جستجو برای کمپانی هایی است که این نشان را بر خود دارند و هم اینکه محصولاتشان وگن هستند یعنی علاوه بر آن از مواد حیوانی در ساخت محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکرده اند:

از کجا بفهمیم محصولات بدون تست حیوانات تولید شده است؟

نماد

اگر محصولی را خریداری کردید و نماد های بالا روی آن موجود بود یعنی محصول مورد نظر شما بر روی حیوانات تست نشده است و همچنین هیچ کدام از مواد اولیه آن نیز هم بر روی حیوانات آزمایش نشده است پس نتیجه میگیریم این نمادها به مصرف کننده اطمینان خاطر می دهد .

حتما بخوانید: علائم و نمادهای روی لوازم آرایشی، نکته های مهم و هشدار دهنده(کلیک کنید)

برندهای آرایشی بدون تست حیوانی

لوازم

1. e.l.f

2. Vapour Beauty

3. Aether Beauty

4. ILIA

5. Cover FX

6. Arches Halos

7. Juice Beauty

8. COVERGIRL

9. Mented

10. KVD Vegan Beauty

برنده

انیمیشن رالف را نجات دهید

انیمیشن کوتاه رالف را نجات دهید که در دو ماه گذشته حسابی ترکوند یکی از انیمیشن های قابل تفکر درباره ی انجام آزمایشات تست حیوانی بر روی خرگوش ها است لینک این انمیشن را در ادامه مطلب گذاشته شده است.امیدواریم هر فردی با دیدن این انیمیشن کمی فکر کند و...

پیشنهاد ما:برای تماشا انیمیشن رالف را نجات دهید کلیک کنید.

سخن آخر

در این مقاله یک دید کلی به شما درباره تست حیوانی داده ایم .تیم ردکلاک امیدوار است تا روزی برسد که زمین جای امنی برای حیوانات باشد .

به امید آن روز ها...


نظر کاربران