آرایش مناسب با فرم صورت

آرایش مناسب با فرم صورت

آرایش مناسب فرم صورت خود را با این روش انتخاب کنید

نگاه بیشتر افراد به آرایش بر اساس آزمون و خطا است یعنی شما روش های مختلف آرایش را امتحان می کنید تا به بهترین و مناسب ترین گزینه برای آرایش خود برسید. شاید این روش جالب و تفریحی باشد اما کارشناسان آرایشی با نگاه به صورت شما دقیقا می دانند چه مدل آرایشی مناسب شما است چون آن ها آرایش مناسب فرم صورت شما را انتخاب می کنند و بر اساس اصول علمی می توانند بهترین روش را برای متعادل کردن چهره و زیباتر کردن آن انتخاب کنند. این که هرکدام از لوازم آرایشی را به چه روشی و در کدام قسمت صورت استفاده کنید به طور مستقیم با فرم صورت شما ارتباط دارد. بنابراین اگر این مقاله را مطالعه کنید و فرم صورت خود را بشناسید می توانید آرایش مناسب فرم صورت خود را پیدا کرده و انجام دهید. این آرایش شامل استفاده از برنزه کننده، رژگونه و هایلایتر است.

نحوه تشخیص فرم چهره

پس برای داشتن آرایش دقیق و اصولی ابتدا باید فرم صورت خود را تشخیص دهید. برای تشخیص فرم چهره تان به مطلب فرم صورت مراجعه کنید و دقیق و درست فرم صورت خود را پیدا کنید.

آرایش مناسب فرم صورت بیضی

صورت بیضی شکل متعادل ترین شکل صورت است چون طول و عرض چهره در قسمت های مختلف کاملا با هم متناسب است و بنابراین نوع استاندارد آرایش برای زیباتر کردن آن به روش زیر به کار می رود:

از یک برس گرد حرفه ای استفاده کنید و برنزه کننده مات یا مخملی محبوبتان را زیر برجستگی استخوانی گونه بزنید و به سمت پایین تا مرکز صورت و روی گونه ها امتداد دهید و به طور کامل محو کنید.

از همان برس قبلی استفاده کنید و رژگونه بزنید به این شکل که نوک برس را با پالت رژگونه تماس دهید و آن را زیر قسمت استخوانی گونه تا برجستگی روی گونه (قسمتی که موقع خندیدن برجسته می شود یعنی بالای قسمتی که برنزه کننده زده اید) بکشید و کاملا محو کنید.

حال نوبت به هایلایت کردن صورت می رسد. برای این کار برس گرد کوچک را بردارید و روی پالت هایلایت بکشید سپس برس را روی برجستگی استخوانی گونه بکشید تا براق شود. قسمت های دیگری که معمولا هایلایت کننده نیاز دارد روی بینی، بالای لب ها، استخوان زیر ابرو و چانه ها است که می توانید با همان برس گرد کوچک آن را انجام دهید.

فرم

آرایش مناسب فرم صورت کشیده

صورت کشیده به صورتی گفته می شود که بلندی آن حدود دو برابر عرض آن است و برای متعادل کردن این فرم صورت باید آن را طوری آرایش کنیم که صورت عریض تر و کوتاه تر به نظر برسد و روی عرض استخوانی چهره تاکید بیشتری داشته باشد. پس لازم است روش آرایش استاندارد را به این شکل تغییر داده و انجام دهید:

مرحله اول آرایش، استفاده از برنزه کننده است. برنزه کننده باید در نزدیکی خط رویش مو در بالای پیشانی استفاده شود تا از بلندی صورت بکاهد. همچنین برنزه کننده را در زیر گونه ها به کار ببرید و به سمت استخوان گونه محو کنید. زیر چانه و اطرف بینی هم بهتر است برنزه کننده بزنید تا از طول صورت کاسته شود و با نازک تر دیده شدن بینی به عرض صورت اضافه شود.

آرایش

رژگونه را بهتر است روی برجستگی گونه ها بزنید و به سمت عقب و بیرون محو کنید تا با برجسته شدن گونه ها به عرض استخوانی چهره اضافه شود.

برای هایلایت کردن چهره، برجستگی روی گونه ها را هایلایت کنید و به سمت استخوان گونه محو کنید. برجستگی زیر ابرو، بینی و بالای لب ها را نیز هایلایت کنید اما چانه و پیشانی را هایلایت نکنید چون صورت کشیده تر دیده خواهد شد.

فرم

آرایش مناسب فرم صورت قلبی شکل

صورت قلبی شکل صورتی است که در قسمت پایین متعادل است اما پیشانی عرض بیشتری دارد. متعادل کردن چنین صورتی بسیار ساده است و کافی است روی پیشانی از برنزه کننده استفاده کنید. معمولا افرادی که صورت قلبی شکل دارند گونه های برجسته ای هم دارند که به زیبایی چهره شان کمک می کند. برای آرایش صورت قلبی شکل کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

اولین و مهم ترین مرحله استفاده از برنزه کننده است. برنزه کننده یا کانتور را روی بالای پیشانی و اطراف آن بزنید و به سمت اطراف و گیجگاه صورت و زیر گونه ها امتداد دهید و محو کنید.

آرایش

برای زدن رژگونه حدود دو انگشت از لبه بینی فاصله بگیرید و از همان قسمت برس بکشید و تا کناره گوش امتداد دهید، روی برجستگی روی گونه تاکید بیشتری داشته باشید. این روش رژگونه زدن باعث می شود گونه ها برجسته تر و زیباتر به نظر برسند و چهره متعادل شود به شرطی که محو کردن را کامل انجام داده باشید.

حال برای هایلایت کردن چهره نقاط مناسب را انتخاب کنید. برجستگی روی بینی، برجستگی روی گونه ها، زیر ابرو، بالای لب و روی چانه نقاطی هستند که باید هایلایت کنید.

فرم

آرایش مناسب فرم صورت گرد

داشتن صورت گرد شما را جوان و شاداب نشان می دهد اما اگر می خواهید چهره متعادل تری داشته باشید باید سعی کنید کمی از عرض چهره بکاهید و به بلندی آن اضافه کنید تا فرم صورت شما به فرم بیضی نزدیک تر شود. برای آرایش صورت گرد به این روش عمل کنید:

برنزه کننده یا کانتور را بردارید و با برس روی اطراف چهره و پیشانی و زیر گونه ها بکشید و کاملا محو کنید تا صورت کوچک تر شود و از عرض آن کاسته شود.

آرایش

رژگونه را مانند روشی که برای صورت قلبی شکل گفته شد از فاصله دوانگشتی بینی یا کنار گوش امتداد دهید و به طور کامل محو کنید تا گونه ها برجسته تر شود و از گردی صورت کاسته شود.

حال نوبت به هایلایت کردن صورت می رسد. ابتدا هایلایت را روی برجستگی بینی و روی پیشانی بزنید سپس برجستگی روی گونه را هایلایت کنید و در انتها، روی چانه و بالای لب را با هایلایت برجسته کنید تا صورت کشیده تر به نظر برسد.

فرم

آرایش مناسب فرم صورت مربعی

صورت مربعی صورتی است که خطوط فک و پیشانی زاویه داری دارد و باید با نرم کردن این زاویه ها و خطوط صورت را گرد تر و کشیده تر نشان دهید. برای آرایش صورت مربعی شکل بهتر است به روش زیر عمل کنید:

کار خود را با برنزه کردن آغاز کنید. برس را به پودر برنزه کننده بزنید و روی کناره های پیشانی و گیجگاه و زیر گونه ها بزنید. سپس آن را روی خطوط فک بکشید و کاملا محو کنید تا طبیعی و یکدست به نظر برسد. به این ترتیب صورت کمی گردتر شده و از تند زوایای آن کاسته می شود.

آرایش

حال نوبت به استفاده از رژگونه می رسد. برس رژگونه را با پالت تماس دهید و روی برجستگی گونه ها بزنید تا عرض چهره متعادل تر شود و حالتی ظریف تر پیدا کند.

مرحله آخر استفاده از هایلایت کننده است. هایلایت را روی نقاط برجسته گونه و استخوان گونه بکشید. حرکت برس باید به فرم C باشد تا قسمت میانی صورت عریض تر شود و به فرم گرد نزدیک تر شود.

فرم

رژگونه مناسب فرم صورت

رژگونه مناسب فرم صورت ، روش های مختلف زدن رژگونه برای انواع فرم چهره. رژگونه یکی از اساسی ترین ابزارهای آرایشی در جهت زیباتر کردن چهره شماست. اگر از رژگونه به درستی استفاده کنید و به فوت و فن زدن رژگونه مسلط باشید میتوانید چهره خود را به وسیله آن شاداب تر نشان دهید. انتخاب رنگ و نحوه زدن رژگونه بسیار مهم است. تا آنجایی که استفاده نادرست از آن و مسلط نبودن به فوت و فن زدن رژگونه میتواند چهره شما را بیحال و نازیبا نشان دهد. فرم چهره شما در نحوه استفاده از رژگونه بسیار اهمیت دارد و باید قبل از استفاده از آن فرم چهره تان را به خوبی بشناسید. در این مقاله شما را با نحوه تشخیص فرم چهره و استفاده از رژگونه بر اساس آن آشنا خواهیم کرد.

نکته مهم در استفاده از رژگونه

بعد از اینکه فرم چهره تان را تشخیص دادید و قبل از زدن رژگونه نکته زیر را مدنظر داشته باشید تا بتوانید به وسیله یکی از فوت و فن زدن رژگونه، رژگونه زیباتر و جذاب تری داشته باشید. بعد از انجام زیرسازی و آرایش پوست تان نوبت به زدن رژگونه می رسد. برای بهتر نتیجه گرفتن از رژگونه باید از دو رنگ که به هم نزدیک هستند استفاده کنید. اولین رنگ که کمرنگ تر است را با براش و از کنار بینی شروع کنید و آن را تا کنار گوش ادامه دهید. پس از اینکه هر دو طرف گونه ها را با این روش رژگونه زدید به سراغ رنگ دوم که پر رنگ تر است بروید . اما در این مرحله فقط کافی است که رژگونه را از کنار بینی شروع کنید و آن را تا روی گونه ادامه دهید.

رژگونه مناسب فرم صورت لوزی یا الماسی شکل

در نظر داشته باشید که در چهره لوزی باید از رنگ روشن رژگونه برای ایجاد سایه در مناطقی که مدنظر است و از رنگ تیره آن باید برای فرم دهی صورت بر اساس مدل و فرم آن استفاده کنید. نقاطی که باید در فرم چهره لوزی به وسیله رژگونه تیره شوند شامل اطراف پیشانی، گوشه های داخلی گونه و شقیقه ها هستند. اما نقاطی را نیز باید روشن کنید مانند روی تیغه بینی، وسط پیشانی و روی چانه. دقت داشته باشید که رژگونه را باید بر روی استخوان گونه بزنید تا گونه شما را برجسته تر و زیباتر نشان دهد.

رژگونه

نکته مهم در آرایش چهره فرم لوزی

اگر میخواهید رژگونه را بر اساس فرم لوزی بزنید توجه داشته باشید که رژگونه را به شکل مثلث بزنید و همیشه بخش بیرونی و استخوان های گونه را به وسیله رژگونه تیره پررنگ تر کنید. برخی از افرادی رژگونه را به نحوی میزنند که از کنار گوش ها بالاتر رفته و به چشمان آن ها نزدیک میشود. این کار بسیار اشتباه است و چهره شما را نازیبا می کند.

رژگونه مناسب فرم صورت کشیده

اگر صورت کشیده ای دارید باید به گونه ای از رژگونه استفاده کنید تا صورت شما کوتاه تر و پهن تر نشان داده شود. یکی از راه های کوتاه تر نشان دادن چهره استفاده از رژگونه به صورت افقی است. باید از رژگونه تیره در اطراف فک و شقیقه هایتان استفاده کنید و به وسیله رژگونه روشن تر چانه، شقیقه ها و بالای استخوان گونه را سایه بزنید. از رژگونه نیز بر روی استخوان گونه استفاده کنید تا آن را برجسته کند.

شما میتوانید به وسیله موهایتان نیز فرم چهره تان را پهن تر نمایش دهید به این ترتیب که موهایتان باید بر روی شقیقه ها و اطراف فک و صورت قرار گیرند.

رژگونه

رژگونه مناسب فرم صورت مربع

اگر بعد از تشخیص فرم چهره تان متوجه شدید که دارای چهره مربعی هستید باید نکاتی را در استفاده از رژگونه رعایت کنید تا چهره شما زیباتر نشان داده شود. اولین نکته این است که چهره هایی که حالت مربع دارند باید گرد تر نمایش داده شوند. باید رژگونه را طوری بزنید که تا خط فک شما ادامه یابد و به سمت بیرون محو شود. به این روش می توانید صورت تان را گردتر کنید. روش دیگری نیز وجود دارد که میتوانید صورت تان را گرد کنید و آن هم این است که به وسیله رژگونه بر روی استخوان گونه تان یک مثلث بکشید و آن را با براش به سمت پایین پخش و محو کنید و آن بخش را که به سمت گوشه بیرونی فک است را تیره تر کنید.

رژگونه

تاثیر رژگونه تیره و روشن در صورت مربع

به وسیله رژگونه تیره مناطق اطراف فک و شقیقه هایتان را تیره کنید. سپس با رژگونه روشن تر تیغه بینی، وسط گونه ها و چانه را سایه بزنید. رژگونه را دقیقا بر روی استخوان گونه بزنید تا به خوبی برجسته شود. برای گرد تر نشان دادن چهره های مربعی میتوانید از موهایتان نیز کمک بگیرید و آن ها را بر روی شقیقه ها و اطراف فک و صورت قرار دهید.

رژگونه مناسب فرم صورت گرد

اگر صورت شما خیلی گرد است میتوانید به وسیله آرایش آن را کشیده تر نشان دهید تا فرم آن اصلاح شود. افرادی که چهره گردی دارند باید رژگونه را طوری بزنند که چهره آن ها را کشیده تر نشان دهد. میتوانید به وسیله رژگونه از روی استخوان بالای گونه به سمت گوش رژگونه را بزنید و از روی استخوان گونه نیز کمی به سمت دهان بروید. مناطقی که باید در صورت گرد تیره شوند شامل اطراف دهان , شقیقه ها و گردن است. ناحیه ای که باید به وسیله رژگونه روشن سایه زده شود شامل وسط بینی , وسط گونه ها، چانه و پیشانی است. از رژگونه نیز بر روی استخوان گونه استفاده کنید. اگر موهای بلندی دارید و میخواهید از آنها در جهت کشیده تر کردن چهره تان استفاده کنید میتوانید آن ها را در اطراف صورت پوش دهید.

رژگونه

رژگونه مناسب فرم صورت بیضی

فرم بیضی یکی از ایده آل ترین فرم های چهره است. کار شما راحت است زیرا مانند بقیه فرم های صورت نیازی به تیره کردن نقاط زیادی از چهره ندارید. کسانی که دارای فرم بیضی هستند میتوانند با یک لبخند جای صحیح زدن رژگونه را پیدا کنند. اما این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است پیشانی، زیر گونه ها و چانه را به وسیله رژگونه تیره مقداری تیره کنید. و به وسیله رژگونه روشن نقاطی مانند بالای استخوان گونه را روشن کنید و سایه بزنید. به وسیله رژگونه استخوان گونه را رنگی کنید.

رژگونه

کانتورینگ مناسب فرم صورت

کانتور

کانتورینگ صورت های الماسی

در صورت های لوزی شکل یا الماسی، باید ناحیه زیر گونه را کانتور کنید؛ از گوش ها شروع کرده و کشیدن خط را در وسط گونه پایان دهید. ناحیه زیر چشم ها، وسط پیشانی و وسط چانه را هایلایت کنید تا این قسمت هایی که معمولا باریک هستند، پهن تر به نظر برسند.

کانتورینگ صورت های مستطیلی

اگر صورت مستطیلی دارید، روی کانتور کردن دو طرف پیشانی تمرکز کنید تا پیشانی خود را باریک تر نشان دهید. همچنین خط رویش مو، زیر استخوان فک و ناحیه زیر گونه ها را هم سایه تیره بزنید. کانتورینگ را از گوش ها شروع کرده و در وسط گونه خاتمه دهید. ناحیه زیر چشم، امتداد استخوان ابرو و وسط چانه را هم هایلایت کنید.
نظر کاربران

ماریا زاهدی
02 آذر 1399
بسیار عالی و جذاب بود . ممنون.
تیم محتوای ردکلاک
02 آذر 1399

خوشحالیم که پسندیدید